Programı Ücreti ve Masraflar ?

Camp Counselor Amerika program ücretleri ve masrafları şunlardır :

Program Ücreti1000 USD
Vize Ücreti 160 USD
SEVIS Ücreti35 USD
Uçak Bileti500 -750 USD (yaklaşık tahmini)
Cep Harçlığı300-500 USD

Self program ücretimiz 600 USD ve returning yani; ikinci yıl katılım sağlayanlar için program ücreti : 600 USD'dir.

Camp Counselor Başvuru Zamanı

Programa katılan adayların yemek ve konaklama giderleri kamplar tarafından yaz boyunca ücretsiz olarak karşılanmakta olup, program sonunda katılımcı danışman ve eğitmenlere 1500-2000 dolar aralığında ödeme yapılmaktadır.

“Camp Counselor” programına başvuru zamanı ve Camp Amerika programının süresi nedir?

Camp Counselor – Kamp Eğitmeni olarak programa katılım için en uygun başvuru tarihi aralığı 15 Eylül – 15 Nisan aralığıdır ancak Kamp Amerika programına katılım açısından ne kadar erken başvuru yapılırsa bu doğrultuda gerek işe yerleşim ve işlemlerin hızı, gerekse maddiyat ve tercih edilecek lokasyon açısından bir çok avantaj bulunmaktadır.  

Yaz kampları genelde 8 hafta sürmektedir ve Kamp Amerika programına katılan adaylar bu kamplarda max. 9 hafta kadar kalmakta ve çalışabilmektedir. Genelde kamplar Haziran sonu/Temmuz başı gibi başlamakta olup Ağustos sonunda kapanmaktadır. Kamp eğitmenleri genelde kamplarda aktiviteler ve program başlamadan 1 hafta önce kampa yerleşmekte ve oryantasyonlar almaktadır.  

Camp Amerika programı sonunda 30 gün travel izniniz bulunur ve bu zaman zarfında Amerika”da istediğiniz eyalet ve şehri gezebilirsiniz. Camp Amerika programı kapsamında eğitmenlere 1500-2000 dolar aralığında ödeme yapılmaktadır. Bu sayede program için yaptığınız masrafları geri çıkarma imkanı bulup Amerika”da seyahat edebilirsiniz.