Katılım Şartları Nelerdir?

Camp Counselor Amerika yani Kamp eğitmenliği programına katılım için adayların 18-35 yaş arası olması gerekmektedir. Programa katılım için öğrenci olma zorunluluğu bulunmamaktadır. Türkiye'de bulunan öğretmenlerin yaz aylarını değerlendirebilecekleri oldukça faydalı bir programdır. Camp Care Amerika programına katılım için adaylarda aranan şartlar şunlardır:

  • 1 Haziran tarihi itibariyle 18 yaşına girmiş veya 18 yaş üstü olmak
  • İleri seviyede İngilizce konuşabilmek
  • Amerikalı çocuklarla etkileşimle olma ve liderlik edebilme,
  • Üniversite öğrencisi, mezunu, öğretmen ya da takım sporları, su sporları, sanat ve oyun ya da müzik-tiyatro gibi alanalardan birinde uzman olmak ve eğitim verebilecek olmak

Camp Counselor Amerika programına katılım için adayların sunması gereken başlıca gerekli belgeler şunlardır:

  • Aile bireyleri dışında kişi veya kurumlardan alınmış 2 referans mektubu
  • Program kapsamında eğitim vereceği alana dair sertifika veya diplomalar
  • Adli sicil kaydı
  • Sağlık Raporu

“J1  Camp Counselor” programının faydaları nelerdir?

Camp Usa Katılım Şartları ve Faydaları

Kültürel Faydaları: Program, katılımcılara geleneksel, kültürel, sosyal ve dil yönünden gelişim sağlanma imkanı sunar. Bu da size vizyonel ve farklı bir bakış açısı kazandıracaktır.

Kişisel Faydaları : Camp programı kapsamında farklı kültürleri deneyimleyerek onları daha iyi bir şeklide anlama ve kendi gelenek-görenekleriniz ile kıyaslama imkanı bulur, kendinizi kişisel olarak geliştirmiş olursunuz.

Seyahat : Camp Counselor Amerika programı sayesinde sınırları aşabilir, programın travel kısmında Amerika’da özgürce seyahat edebilir ve yurt dışı deneyimi elde edebilirsiniz.

Kazanç ve Para : Camp Counselor Amerika,  amacı para kazanmak olan bir program değildir ancak program kapsamında katılımcılar 8 haftalık kamp süresi boyunca konaklama ve yemek için hiçbir ücret ödemez ve kamp bitiminde,  programa katılım için harcamış oldukları 1500-2000 dolar gibi bir ücreti geri alma imkanı bulurlar. Akmış olduğunuz bu maaş ile de Amerika’da kısıtlıda olsa birçok şehri ve eyaleti gezip görme imkanınız olacaktır.

İngilizce Dil Gelişi : Program boyunca sürekli ve interaktif olarak İngilizce konuşup dil seviyenizi geliştirme, aksan ve telafuzunuzu düzeltme imkanınız olacaktır.

İş Deneyimi : Bütün bu kazanımlara ek olarak, uluslararası bir çalışma deneyimi kazanıp, elde ettiğiniz bu deneyimi Türkiye’ye geri geldiğinizde hayatınızın birçok alanında kullanma imkanınız olacaktır. Bu deneyim sayesinde iletişim becerileriniz gelişecek, takım olarak çalışma, problem çözme, liderlik ve yöneticilik yapma gibi birçok kazanımınız olacaktır.

 

LÜTFEN DİKKAT : BU PROGRAM BİR PARA KAZANMA PROGRAMI DEĞİLDİR !!!