Boston Dil Okulları

Boston

Boston Amerika’nın Massachusetts eyaletinin Atlantik Okyanusu kıyısında yer almaktadır. Boston Amerika’nın kurulan ilk şehirlerindendir ve ABD tarihi burada başlamıştır denilebilir. 1630larda İngilizler tarafından kurulan bir şehir olduğu için kırmızı tuğlalı evlerinden kiliselerine kadar Boston’da İngiliz mimarisi esintilerini görmek mümkün. Boston Çay Partisi, Boston Katliamı ve Boston Kuşatması gibi Amerikan Devrimi’nin bazı önemli olayları bu şehirde yaşanmıştır. Bağımsızlık kazanıldıktan sonra Boston önemli bir liman ve üretim şehri olmuştur. Bununla beraber şehir eğitim merkezi olmaya da devam etmiştir. 19. Yüzyılda özellikle İrlanda ve İtalya’dan büyük göç alan Boston’ın nüfus yapısı değişmiştir.

ABD’nin ilk devlet okulu burada kurulmuştur. İlk metro sistemi, ilk milli park olan Boston Common, 1704’te çıkan ABD’nin ilk günlük gazetesi gibi birçok ilk Boston şehrindedir. Boston ABD’nin Massachusetts eyaletinin başkenti ve en kalabalık şehridir. İngilizler tarafından kurulan şehirde, şehrin adı da dahil birçok bölge adını İngiliz şehirlerinden almaktadır. Charles Nehri şehrin ortasından geçmekte ve adeta şehri ikiye ayırmaktadır. Kozmopolit bir şehir olan Boston, New England bölgesinin sigortacılık ve sanayi bölgesidir. Boston New England bölgesinin resmi olmayan merkezidir.

Boston, Harvard ve MIT gibi üniversiteleriyle ünlüdür. Ayrıca şehirde birçok üniversite ve kolej bulunmaktadır. Eğitim anlamında ABD’nin en gözde şehirlerindendir. Bu yüzden Boston’a “Amerika’nın Atina’sı” denmektedir. Boston sadece bir eğitim şehri olmakla kalmaz aynı zamanda ziyaretçilerine zengin bir kültürel çeşitlilik, gezi ve alışveriş gibi alternatifler de sunar. Öğrenci nüfusu çok kalabalık bir şehir olan Boston’da hayat Avrupa şehirlerine göre biraz daha pahalıdır. Bu durum öğrenciler için hayatı biraz zorlaştırmaktadır.

Boston Atlas Okyanusu kıyısında bulunduğundan şehirde okyanus iklimi görülmektedir. Yazları ortalama olarak 25 derece sıcaklık görülen Boston’da kışın -20 dereceler bile görülmektedir.