Boston’da Ulaşım, Yeme İçme ve Konaklama Hakkında

Şehir merkezinde toplu taşıma ağı çok gelişmiştir; toplu taşıma ile şehrin her noktasına ulaşılabilir. CharlieTicket adı verilen ulaşım kartı öğrenciler ve turistler için idealdir. Bu karta günlük ya da haftalık yükleme yapıp tüm şehir gezilebilir. Kartınıza 20 $ gibi bir yükleme yaparak şehri gezebilirsiniz. Boston şehrinde en çok kullanılan toplu taşıma ağı tramvaylardır. Boston’da trafik oldukça yoğundur. O yüzden araba kiralamak yerine toplu taşıma kullanmak mantıklı olacaktır.

Boston’da yeme içme masraflarınız tamamen tercihleriniz doğrultusunda değişecektir. Çok ucuz bir şehir olmayan Boston’da yeme içme konusuna fazla para vermek istemiyorsanız 6 $ civarında sandviç menüler bulabilirsiniz. Ancak Boston bir liman şehri olduğu için deniz ürünleri mutfağı çok gelişmiştir ve uygun fiyatlı deniz mahsulleri de bulabilirsiniz.

Boston'da Yaşam Giderleri

Boston’da dil okullarının büyük bir kısmı şehir merkezinde yer almaktadır. Dil eğitimi için gelen öğrenciler genellikle aile yanı konaklamayı tercih etmektedirler. Böylelikle kahvaltı ve akşam yemeği öğünlerini evde karşılayabilmektedirler. Aynı zamanda aile yanında konaklayan öğrenciler Amerikan kültürünü yakından tanıma fırsatı elde ederler. Ailelerin okullar tarafından güvenlik kontrolleri yapıldığı için öğrenciler herhangi bir sorunla karşılaşmayacaklardır. Yurt tipi konaklama da öğrenciler için bir diğer konaklama alternatifidir. Yurtlar genellikle okullara çok yakındır ve bu sayede öğrencilerin ulaşım maliyetleri oldukça azalmaktadır. Ancak yurtlarda yemek olmadığı için öğrenciler üç öğün yemeklerini kendileri karşılamak zorundadırlar.

Boston gibi büyük bir şehirde dil eğitimi alacak öğrencilerin aylık konaklama ve diğer yaşam giderlerini ortalama olarak 1500-2000 $ civarında düşünmeleri gerekmektedir.