Los Angeles’ta Öğrenci Olmak Hakkında

Los Angeles farklı yaşam tarzıyla ve olanaklarıyla burada eğitim almak isteyen öğrenciler için çok farklı bir deneyim olacaktır. Öncelikle şehirde öğrencilerin eğlenebilmesi için hemen hemen her imkan vardır. Gece kulüpleri, publar, gezilecek dünyaca ünlü yerler ve mağazalar ile Los Angeles herkesin ilgisini çekmektedir.

Los Angeles’ta Dil Okulu Öğrencisi Olmak

Los Angeles yüzölçümü olarak büyük bir şehirdir. Ulaşım ağı gelişmiş olmasına rağmen şehirde araba kiralamak en çok tercih edilen yöntemdir. Bu durum özellikle dil eğitimi için gelen öğrenciler açısından sorun olabilmektedir. Ancak yurt konaklamalarının dil okullarına yürüme mesafesinde olduğu unutulmamalıdır.

Eğlence hayatı, sinema ve müzik sektörüyle ön plana çıkan Los Angeles’ın dil eğitiminde de en çok tercih edilen şehirlerden biri olduğu söylenebilir. Şehirde bulunan dünyaca ünlü dil okulları öğrencilerine hem en kaliteli dil eğitimini vermeyi amaçlamakta hem de sosyal faaliyetler ile dil pratiklerini geliştirmeyi hedeflemektedirler. Okulda düzenlenen geziler ile Beverly Hills, Universal Studios ya da Disneyland gibi ünlü yerleri arkadaşlarınızla birlikte gezme fırsatı bulabilirsiniz. Bunun dışında San Diego Los Angeles’a 1,5 saat mesafede bulunmaktadır. İki şehir arasındaki sahil şeridi muhteşem manzaralara sahiptir ve araba kiralayıp gitmeniz sizin için unutulmaz bir deneyim olacaktır. Şehirde birçok sanat galerisi, müze ve milli park bulunmaktadır. Müzik, sinema, tasarım ve moda gibi alanlarda dünyaya öncülük eden Los Angeles öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri için de birçok fırsat sunmaktadır. Los Angeles’ta dil eğitimi alırken yalnızca İngilizce öğrenmekle kalmayacaksınız, aynı zamanda dünya devi teknoloji şirketlerini, moda markalarını ve sinema endüstrisini yakından tanıyacaksınız. Böylelikle dünyaya başka bir gözle bakıp ufkunuzun açıldığını görebileceksiniz.