Los Angeles’ta Ulaşım, Yeme İçme ve Konaklama Maliyetleri Hakkında

Los Angeles Amerika’nın pahalı şehirlerinden biri olmakla birlikte okulların sunduğu konaklama imkanları sayesinde okula yürüme mesafesinde yaşamak ulaşım maliyetlerini düşürecektir. Şehirde gezilecek yerler arası ulaşım biraz zordur. Toplu taşıma olarak şehirde en çok metro kullanılmaktadır ve metro 05:00 – 00:00 saatleri arasında faaliyettedir. Turistik noktaları gezmek için ise günlük 20 $’da araba kiralayabilirsiniz.

Şehirde Amerika’nın milli yiyeceği hamburger restoranları çok yaygındır. McDonalds gibi zincir bir restoranda menüler 5 $ civarındadır. Los Angeles’da fast food menüleri oldukça büyüktür ve rahatlıkla doyabilirsiniz. Fiyat olarak da diğer restoranlara göre daha uygun olduğu için öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Los Angeles’ta yemek olmayan bir yurtta kaldığınız takdirde aylık yemek masraflarınız 400 – 500 $ olacaktır.

Los Angeles Yaşam Maliyetleri

Los Angeles dil okulları, dil eğitimi için şehre gelen öğrencilere aile yanı konaklama ya da yurt konaklaması imkanları sunmaktadır. Aile yanı konaklama şeklinde kahvaltı ve akşam yemekleri konaklama ücretinize dahil olacaktır. Bu sayede Los Angeles gibi pahalı bir şehirde yemek masrafınızdan büyük bir tasarruf edebilirsiniz. Bununla beraber yanında kaldığınız aile ile birlikte bol bol pratik yapabilir ve Amerikan kültürünü yakından tanıyabilirsiniz. Ancak aile evleri şehir merkezinin biraz uzağında olabilmektedir. Yurt konaklamalarında ise çoğunlukla yemek bulunmamaktadır. Ancak konaklamalar dil okullarının çok yakınında ve genellikle üniversitelerle aynı kampüste yer almaktadır. Bu sayede çok fazla öğrenciyle tanışabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilir ve pratik yapabilirsiniz.