Miami Dil Okulları

Miami

Miami Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida eyaletinin ikinci büyük kentidir. Şehir Julia Tuttle isimli bir kadının şehre taşınması ve Henry Flagler isimli petrol şirketi sahibini buraya yatırım yapması konusunda ikna etmesi sonucu kurulmuştur. Miami Amerika’da bir kadın tarafından kurulmuş ilk ve tek şehirdir. Zamanla yatırımcıların şehre akın etmesiyle lüks oteller, golf sahaları ve lüks siteler Miami’deki yerini almış ve şehir bugünkü haline ulaşmıştır. Miami dünyaca ünlü gemileri (cruise) limanlarında ağırlamaktadır. Aynı zamanda birçok ünlü dizi ve film de bu şehirde çekilmiştir. Dünyaca ünlü birçok isim tatil için Miami’yi tercih etmekte ve bu şehirden ev almaktadır. Miami eşsiz doğal güzellikleri, rahat yaşam tarzı ve gün boyu süren eğlence anlayışı sebebiyle Amerikalılar tarafından Magic City (Sihirli Şehir) olarak adlandırılmaktadır.

1959’da Fidel Castro’nun Küba’da devrim yapmasından sonra birçok Kübalı Miami’ye taşınmış ve böylelikle şehrin nüfus yapısı değişmiştir. Zengin bir tatil şehri olan Miami bu tarihlerden sonra ticaret anlamında da çok gelişmiştir. Ancak özellikle 1980li ve 1990lı yıllar arasında uyuşturucu, göç ve ırk çatışmaları gibi sorunlarla karşılaşan Miami, tüm bunlara rağmen ekonomik anlamda 20. yüzyılda büyük bir gelişme yaşamıştır. Şehrin nüfus yapısı günümüzde de oldukça kozmopolittir ve İspanyolca konuşan kişi sayısı çok fazladır. Bir turizm şehri olan Miami’de Latin kültürünün de etkisiyle çok canlı, eğlenceli ve hareketli bir ortam görülmektedir.

Miami’de kışın bile hava sıcakları 15 derecenin altına düşmezken, ekim-haziran ayları arasının yağışlı olduğu görülmektedir. Şehrin dünyaca ünlü bir gece ve eğlence hayatı vardır. Miami’de eğlence aralıksız devam eder ve bu durum günlük hayatın bir parçası gibidir. Ancak şehirde gezerken elektronik eşyalarınıza ve cüzdanınıza sahip çıkmanızda fayda vardır. Çünkü Miami’nin suç oranları Amerika’daki en yüksek şehirlerden biridir. Şehrin ulaşım ağı çok gelişmiştir ve toplu taşıma ile her yere kolayca ulaşım sağlanabilir. Ancak benzin fiyatları da gayet uygun olduğu için araba kiralanabilir.