Philadelphia Dil Okulları

Philadelphia

Philadelphia Amerika Birleşik Devletleri’nin Pennsylvania Eyaleti’nde bulunmaktadır. Pennsylvania eyaletinin en büyük şehri olan Philadelphia Amerika’nın en büyük beşinci şehridir. Şehir Amerika Birleşik Devletleri tarihi açısından çok önemli bir yere sahiptir. Amerikan Devrimi sırasında devletin kurucularının toplanma yeri bu şehir olmuştur. 1776’da Bağımsızlık Bildirgesi, 1787’de Amerika Birleşik Devletleri Anayasası Philadelphia’da imzalanmıştır. Şehir başkentlik Washington DC’ye taşınana kadar ülkeye başkentlik yapmıştır ve Amerika’nın ilk başkentidir.

Uzun yıllar boyunca İngiltere’nin bir parçası olmuş olan Philadelphia’da İngilizlerin etkilerini hissetmemek mümkündür. 19. yüzyılda ise Avrupa’dan yoğun göç alan şehir kozmopolit bir yapıya kavuşmuş ve daha da gelişmeye başlamıştır. Özellikle eğitim, sanayi ve ekonomi alanlarında çok gelişen şehir çok büyük şirketlere de ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin en gelişmiş ve en kalabalık şehirlerinden olan Philadelphia yılda 40 milyondan fazla turist çekmektedir. Amerika’nın en modern yerleşim bölgelerinden olan Philadelphia’nın heykelleri ve parkları çok ünlüdür. Dünyanın en büyük şehir parkı olan Fairmount Parkı başta olmak üzere Philadelphia şehri ilk hayvanat bahçesi, kütüphanesi ve tıp okuluna sahip olan şehirdir.

Ekonomik kalkınmışlık ve gelir düzeyi bakımından Philadelphia Amerika’nın en gelişmiş 7. ekonomisi konumundadır. Gelişmiş ekonomisiyle beraber şehirdeki eğitim kurumları da son derece kaliteli ve dünyaca ünlüdür. Philadelphia öğrenci nüfusunun yoğun olması ve eğitim seviyesinin üst düzey olması gibi sebeplerle yurtdışında dil eğitimi almak isteyen öğrenciler için çok uygun bir lokasyondur.