Seattle Dil Okulları

Seattle

Seattle Amerika’nın Washigton eyaletinde bulunmaktadır. Kanada’da başlayan altın aramaları döneminde Seattle geçiş şehri olduğu için oldukça kalkınmıştır.  Aynı zamanda Starbucks, Amazon ve Microsoft gibi dünya devi markalar Seattle şehrinde kurulmuştur.  Bu şirketlerden de anlaşılacağı gibi Seattle şehri ekonomik gücünü bilişim ve hizmet sektörüne borçludur. Bunun yanı sıra şehrin müzik kültürü de çok gelişmiştir. Dünyaca ünlü Nirvana, Pearl Jam ve Soundgarden gibi müzik grupları Seattle şehrinde doğmuştur.

Seattle Cascade Dağları ve Pasifik Okyanusu arasında konumlanmıştır. Genellikle yıl boyu kapalı ve yağışlı bir havası olan Seattle’da buna rağmen kışın bile yemyeşil kalan ağaçlar yer alır. Muhteşem nehir ve dağ manzaraları olan şehirde dağ tırmanışı yapabilir ya da su sporlarıyla ilgilenebilirsiniz.

Seattle’da dil eğitimi alırken birçok ekstrem spor yapabilir ya da farklı müzik tarzlarını ve gruplarını keşfedebilirsiniz. Eğitim olanakları da çok gelişmiş olan şehirde IELTS ya da TOEFL skoruna ihtiyaç duymadan Kaplan International Dil Okulu sertifikasıyla birçok üniversiteye kayıt olabilirsiniz.