Melbourne Dil Okulları

Melbourne

Melbourne Avustralya’nın ikinci büyük şehri ve Victoria eyaletinin başkentidir. Melbourne sadece Avustralya için değil dünyada da ekonomik anlamda çok önemli bir şehirdir. Aynı zamanda turizm ve spor alanlarında da dünyaca üne sahip olan Melbourne şehri her yıl At Yarışları Festivali, Avustralya Formula 1 Grand Prix ve Avustralya Açık Tenis Turnuvası gibi aktiviteler sayesinde binlerce turist ağırlamaktadır.

Melbourne şehrine ilk yerleşim Kulin Aborjinleri tarafından yapılmıştır. 1835 yılında ise bölge ilk kez Avrupa’dan göç almaya başlamıştır. 1851 yılında yaşanan “Viktorya’daki altına hücum” döneminde ise Melbourne çok yoğun bir göç dalgasıyla karşılaşmıştır. Şehir işlek limanı sayesinde 14 yılda Avustralya’nın en kalabalık ikinci kenti halini almıştır. Bu dönemde çoğunlukla İrlanda, İskoçya ve Almanya’da göç alan Melbourne 19. Yüzyılın sonlarında Çin’den ve Avrupa’nın diğer ülkelerinden de göç almaya başlamıştır. Nüfusu gittikçe artan şehir son derece kozmopolit bir yapıya kavuşmuştur.

Günümüzde önemli bir ticaret şehri olan Melbourne, aynı zamanda Asya – Pasifik bölgesinin en önemli liman kentidir. Melbourne bu yönüyle dünya ticaretine yön veren 30 büyük şehirden biridir. Ticaret ve spor faaliyetlerindeki başarılarının yanı sıra Melbourne şehri kültür – sanat ve sinema gibi alanlarda da Avustralya’nın önde gelen şehirlerindendir. Sokak sanatının büyük önem taşıdığı Melbourne’de ülkenin en büyük ve en donanımlı sanat galerileri ve müzeleri yer almaktadır.

Melbourne tüm olanakları, doğal güzellikleri ve cazibe merkezleriyle beraber dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin de son derece ilgisini çeken bir lokasyondur. Avustralya dil okulları içerisindeki birçok zincir ve butik dil okuluna ev sahipliği yapan Melbourne bu şehirde eğitim almak isteyen öğrencilere son derece kaliteli imkanlar sunmaktadır. Çok keyifli bir şehir olan Melbourne Avrupai yaşam tarzı ile öğrencilerin eğitim süreçlerini son derece eğlenceli geçirmelerine olanak sağlar.