Bristol Dil Okulları

Bristol

İngiltere’nin en eski yerleşim bölgelerinden olan Bristol ülkenin güneybatısında bulunmaktadır. İngiltere’nin havacılık, bankacılık, medya ve turizm gibi sektörlerinde en gelişmiş şehirlerinden olan Bristol aynı zamanda bulunduğu bölgenin en büyük şehridir. Avon Nehri ve Severn Nehri kıyısında yer alan Bristol ülkenin en önemli limanlarından biridir. Bristol Londra’ya trenle 90 dakika uzaklıktadır.

Bristol İngiltere’nin diğer şehirleri gibi adeta bir açık hava müzesi niteliğindedir. Şehir eşsiz mimariye sahip sokakları sayesinde her yıl milyonlarca turist ağırlamaktadır. Bununla beraber Bristol İngiltere’nin en çok yeşil alana sahip şehridir. Bristol şehri trip hop müzik türünün ortaya çıktığı şehirdir. Şehrin çok gelişmiş bir müzik ve eğlence kültürü vardır. Gelişmiş bir film ve müzik endüstrisi bulunan Bristol kültür, sanat, eğlence ve spor gibi alanlarda da son derece gelişmiştir. Şehrin öğrenci nüfusu oldukça fazladır ve buna bağlı olarak çok canlı bir eğlence hayatı vardır. Bristol’ün festivalleri, müzeleri, karnavalları ve gece kulüpleri oldukça ünlüdür.

Bristol şehri 2. Dünya Savaşı’nda ülkenin en çok hasar alan şehri olmasına rağmen kendini çok çabuk toparlamış ve bugünkü seviyesine ulaşmıştır. Şehrin Georgian ve Victorian tarzı mimarisiyle dolu binaları, renkli sokakları ve samimi yaşam tarzı çok ünlüdür. Şehir aynı zamanda görsel sanatlar, tiyatrolar ve konserler anlamında çok gelişmiştir ve ziyaretçilerine keyifli zaman geçirmeyi vaat eder.