Cambridge Dil Okulları

Cambridge

İngiltere’nin Cambridgeshire bölgesinin idari merkezi olan Cambridge şehri bölgenin eğitim, bilim, sanat ve tarih alanlarında en önde gelen şehridir. Cambridge dünyanın en iyi beş üniversitesinden biri olan Cambridge Üniversitesi’ne ev sahipliği yapmaktadır. Köklü tarihi ve eğitim olanakları ile ünlü olan Cambridge nezih bir hayat tarzına sahiptir.

Cambridge sadece dünyaca ünlü bir eğitim şehri değildir. Roma dönemine dayanan tarihi dokusu, sanat etkinlikleri, gece kulüpleri ve restoranları ile kültürel faaliyetleri ve eğlence hayatını da barındıran renkli bir şehirdir. Öğrenci nüfusu ve iş olanakları sebebiyle Cambridge son derece kozmopolit bir yapıya sahiptir. Böylelikle Cambridge’de hem İngiliz kültürünü yakın tanıyabilir hem de farklı kültürlerden insanlarla tanışabilirsiniz.

Cambridge’de ünlü Cambridge Üniversitesi ile beraber birçok kolej de bulunmaktadır. Şehir eğitime çok önem veren, eğitim seviyesi dünyadaki en yüksek şehirlerden biridir. Bununla beraber şehrin en büyük ekonomik kaynaklarından biri de eğitimdir. Şehrin öğrenci nüfusu çok yüksektir ve dünyanın hemen hemen her yerinden öğrenciler Cambridge’e eğitim almaya gelmektedir. Muhteşem mimarisi ve yemyeşil alanları ile Cambridge öğrencilere hem huzurlu hem de eğlenceli bir ortam sağlamaktadır. Şehirde birçok kültür – sanat etkinliği bulabilir, müzeleri, katedralleri, galerileri gezebilir ya da şehrin tarih kokan sokaklarında kaybolabilirsiniz.