Liverpool Dil Okulları

Liverpool

Liverpool İngiltere’de Mersey Nehri’nin doğusunda bulunan bir şehir yerleşkesidir. 1880 yılında şehir olma özelliği kazanan Liverpool aynı zamanda bir liman kentidir. Bu özelliği sebebiyle ekonomik olarak gelişmiş olan şehir yoğun bir göç almıştır. Özellikle 18. yüzyılda ticaretin gelişmesiyle Amerika ve Avrupa kıtalarından göç alan şehir son derece kozmopolit bir yapıya sahip olmuştur.

Liverpool denizcilik, kültür – sanat, turizm, eğitim, spor gibi çok sayıda alanda dünyanın ileri gelen şehirlerinden biri konumundadır. Dünyanın ilk yolcu treni sistemi 1830 yılında Liverpool – Manchester arasında yapılmıştır. Efsanevi müzik grubu The Beatles grubunun doğduğu şehir olan Liverpool aynı zamanda dünya çapında başarılarını kanıtlamış Liverpool FC futbol kulübüne de ev sahipliği yapmaktadır. Bünyesinden birçok yazarı çıkarmış olan şehir 2008 yılında Avrupa’nın kültür başkenti ilan edilmiştir.

Tarihsel olarak İngiltere’nin en köklü şehirlerinden biri olan Liverpool eğitim anlamında da ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biridir. 2 büyük üniversitenin bulunduğu şehir aynı zamanda birçok dil kursu, yaz okulları ve kolejleri de bünyesinde barındırmaktadır. Eğitim seviyesi ve olanakları çok yüksek olan Liverpool her yıl dünyanın her yerinden binlerce öğrenciyi ağırlamaktadır.

İngiltere’nin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Liverpool birçok şehir parkına, tarihi yapıya, eğlence merkezine ve spor faaliyetleri gerçekleştirebileceğiniz mekanlara sahiptir. Şehir yıl boyunca birçok dünyaca ünlü tiyatroya, konsere ve festivale ev sahipliği yapmaktadır. Aynı zamanda Liverpool İngiltere’nin en sıcakkanlı ve misafirperver halkına sahiptir. Tüm bu özellikleri şehrin 2017 yılında dünyanın en iyi şehirleri sıralamasında 4. olmasına olanak sağlamıştır. Liverpool İngilizce dil eğitimi almaya İngiltere'de karar kılan öğrencilerin tercih etmesi gereken, eğitim ve kültür seviyesi çok yüksek aynı zamanda çok renkli bir şehirdir.