Liverpool’da Ulaşım, Yeme İçme ve Konaklama Hakkında

Liverpool toplu taşıma ağı son derece gelişmiş ve güvenle seyahat edebileceğiniz bir şehirdir. Şehirde tren, otobüs ve feribot olmak üzere farklı ulaşım araçlarını bulabilirsiniz. Tren şehirde en yaygın olarak kullanılan ulaşım aracıdır. Ücretlendirmeler ise bölgeden bölgeye göre farklılık göstermekle beraber tüm bölgeleri gezmek istediğiniz takdirde 25 Sterlin değerindeki bileti almanız gerekmektedir.

Liverpool'da Yaşam Giderleri

 

Liverpool’un İngiltere’nin diğer şehirlerine göre daha geniş ve et ağırlıklı bir mutfağı bulunmaktadır. Kırmızı et ve balık ürünleriyle beraber şehirde patates, kırmızı lahana ve pancar gibi sebzeler de yoğunlukla kullanılmaktadır. Şehirde her bütçeye uygun restoran bulmak mümkündür. Liverpool’da ortalama bir restoranda yemek maliyeti 15 Sterlin civarındayken McDonald’s tarzı zincir fast food restoranlarında menüler ortalama 6 Sterlin’dir.

Liverpool’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca aile yanı konaklama ya da yurt tipi konaklama seçeneklerinden birini tercih edebilirsiniz. Aile yanı konaklamalarda kahvaltı ve akşam yemekleri konaklama ücretlerine dahildir. Tek kişilik odalarda güvenilir ve hijyenik bir aile ortamında dil eğitimi sürecinizi keyifle geçirebilirsiniz. Liverpool halkı İngiltere’nin en sıcakkanlı ve misafirperver halkı olarak bilinmektedir. Bu sebeple aile yanında kaldığınız süre boyunca bol bol pratik yapma imkanı bulabilir ve İngiliz kültürünü yakından tanıyabilirsiniz. Yurt tipi konaklamalarda ise konaklama ücretlerine yemek dahil değildir. Ancak her yurdun kendine ait özel mutfağı bulunmaktadır ve öğrenciler yemeklerini burada yapabilmektedir. Aynı zamanda yurtlarda sizin gibi farklı ülkelerden gelmiş, farklı kültürlere sahip birçok arkadaş edinebilir ve keyifli vakit geçirebilirsiniz.