Londra Dil Okulları

Londra

İngiltere’nin ve Birleşik Krallık’ın başkenti olan Londra aynı zamanda ülkenin en kalabalık şehridir. Thames Nehri kenarında kurulan şehrin kökleri 2 bin yıl öncesine dayanmaktadır. Şehir ismini Romalılardan almıştır. Uzun tarihi geçmişi ve eşsiz olanakları sebebiyle Londra yüzyıllardır dünyanın birçok bölgesinden göç almıştır. Böylelikle Londra dünyanın en kozmopolit şehirlerinden biri haline gelmiştir.

11. yüzyıldan itibaren ticaret hayatının hızla gelişmesi Londra nüfusunun da artmasına sebep olmuştur. Ticaret ve sanayideki gelişmeleriyle Londra dünya ekonomisine ve tarihine yön vermeye başlamıştır. Tüm İngiltere kral ve kraliçeleri ülkenin kuruluşundan itibaren Londra’da ikamet etmiştir. Günümüzde de hala İngiltere kraliçesi 2. Elizabeth Buckingham Sarayı’nda ve Londra’da yaşamını sürdürmektedir.

Dünyanın en büyük ve en eski metrosu 1863 yılında Londra’da yapılmıştır. Bununla beraber Londra dünyanın en büyük metropollerinden biri olmasının yanı sıra şehrin yüzde 40ı yeşil alanlarla kaplıdır. Londra’da birbirinden güzel, kamuya açık parklar ve ormanlar bulunmaktadır. Dünyanın en ünlü ve önemli turistik lokasyonlarına sahip Londra şehrinde gezecek, tarihe tanıklık edecek ve eğlenecek çok fazla yer bulabilirsiniz. Londra’da Hyde Park, Big Ben, London Eye gibi dünyaca ünlü yapıların dışında şehrin ara sokaklarında kaybolup İngiltere mimarisini keşfetmek isteyebilirsiniz. Londra eski ve yeniyi birbirine muhteşem bir şekilde entegre etmiş, mimari estetiğin dünyadaki merkezlerinden biridir. Sanayi ve finansa olarak dünyanın merkezi konumunda olan Londra, tarihi, kültürü, futbolu ve müziğiyle dünyanın en çok ilgi çeken şehirlerinden biridir. Bu ilgi ülkede hayatı biraz pahalılaştırmaktadır.

Çok kültürlü bir yapısı olan Londra aynı zamanda İngiltere kültürünü de başarıyla korumuş bir şehirdir. Şehrin mimarisinde, dünyada moda ve tasarım konularındaki öncülüğünde ve eşsiz festivallerinde İngiltere kültürünü yakından görmek mümkündür. Londra köklü tarihinin ve kozmopolit yapısının yanı sıra dünyanın önemli müzelerine, kültür – sanat etkinliklerine, müzikallerine, üniversitelerine ve dil okullarına ev sahipliği yapmaktadır. Londra eğlence ve kültürel aktivitelerinin yanı sıra spor faaliyetleri ile de adından çok söz ettiren bir şehirdir. Özellikle İngiltere’nin futbol kültürünü Londra’da da görmek mümkündür. Londra Shakespeare gibi dünya devi sanatçılara ev sahipliği yapmış bir kültür şehri, eğitim cenneti ve spordan eğlenceye sınırsız olanaklarıyla öğrenciler için cazibe merkezi konumundadır.

Oxford ve Cambridge gibi dünya çapında eğitim kalitesini kanıtlamış ve dünyanın en iyi üniversitelerinden olan bu iki okula ev sahipliği yapan İngiltere dil okulları açısından da dünyanın birçok farklı bölgesinden öğrenci çekmektedir. İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin aklına gelen ilk şehir ise şüphesiz ki Londra’dır. Londra’da butik ve zincir okullar olmak üzere sayısız ve birbirinden kaliteli dil okulu bulabilecek olan öğrenciler aynı zamanda bu şehirde başka yerde bulamayacakları kadar keyifli ve hareketli zaman geçirme imkanı bulabilirler.