Manchester Dil Okulları

Manchester

Manchester İngiltere’nin kuzey batısında bulunan, ülkenin turizm, spor ve sanayi alanlarında en gelişmiş şehirlerinden biridir. Şehir tarihsel anlamda çok köklü bir geçmişe sahiptir. Öyle ki komünizm de kapitalizm de bu şehirde doğmuştur. Manchester dünyanın ilk sanayileşen şehirlerinden biridir ve günümüzde de önemli bir ticaret kenti olmaya devam etmektedir. 

Sanayi ve ticaretten sonra şehirde eğitim de çok önemli bir yer tutmaktadır. Dört üniversiteye sahip olan Manchester birçok koleje ve dil okuluna da ev sahipliği yapmaktadır. Bu sebeple eğitim ekonomik anlamda da şehirde önemli bir yer tutmaktadır. Şehir öğrenci nüfusu yoğunluğu bakımından Avrupa’nın en kalabalık şehirlerin biridir.

Köklü bir tarihe sahip olan Manchester’da birçok tarihi müze ve Victoria mimarisine ait tarihi bina bulunmaktadır. Bununla beraber şehir İngiltere’nin kültür başkenti olarak görülmektedir. Manchester’da birçok tiyatro, müzikal ve konser salonu bulunmaktadır. Aynı zamanda spor faaliyetleri açısından da Manchester sadece İngiltere’nin değil dünyanın da önemli şehirlerinden biridir. Şehrin Premier League’de oynayan futbol kulüpleri vardır. Kültür – sanat ve spor faaliyetleri ve muhteşem mimarisi ile Manchester İngiltere’nin Londra ve Edinburgh’tan sonra en çok turist çeken şehridir.

Kozmopolit ve eğlenceli bir yapısı olan Manchester gerçek bir öğrenci şehridir. Kaliteli eğitim olanakları ve eğlence hayatı ile Manchester’da dil eğitimi almak ya da yaz okuluna gitmek isteyen birçok öğrenciyi yıl boyunca ağırlamaktadır.