Oxford Dil Okulları

Oxford

İngiltere’nin güneydoğusunda bulunan Oxford ülkenin eğitim ve kültür – sanat başkentidir. Dünyanın en eski en köklü üniversitelerinden biri olan Oxford Üniversitesi’ne ev sahipliği yapan şehir son derece kozmopolit bir yapıya sahiptir. Muhteşem mimarisi ile ön plana çıkan Oxford’un yemyeşil parkları, eğlenceli hayatı ve sosyal aktivitelerinin fazlalığı öğrencilerin yıllardır ilgisini çekmektedir.

Oxford köklü tarihi sebebiyle eşsiz bir mimari dokuya sahiptir. Şehir muhteşem tarihi binaları sebebiyle adeta bir açık hava müzesi gibidir. Şehrin benzersiz mimarisinin Harry Potter filmlerinde de yer alması Oxford’un turizm açısından daha da ilgi çekmesine sebep olmuştur. Oxford şehri müzeleri, tarihi binaları, orta çağdan kalma sokakları ve yemyeşil parkları ile bir açık hava müzesi gibidir.

Oxford her yanı müzeler, galeriler, kolejler, tiyatrolar ve konser salonları ile dolu olan gerçek bir öğrenci şehridir. Günümüzde Oxford’un neredeyse %30’u öğrencidir. Bu sebeple Oxford yalnızca kültür – sanat aktiviteleriyle değil eğlence hayatıyla da ön plana çıkmaktadır.