Dublin Dil Okulları

Dublin

Ortaçağdan beri İrlanda’ya başkentlik eden Dublin Liffey Nehri çevresinde kurulmuş olup ülkenin en büyük şehridir. Mimarisi, refah seviyesinin üst düzeyde olması, mutlu ve sıcakkanlı halkı, dünyaca ünlü Irish pubları ve doğal güzellikleriyle Dublin Avrupa’da en yaşanabilir şehirlerin başında gelmektedir.

Şehrin tarihi ve kökenleri MÖ 1. yüzyıla kadar dayanmaktadır. Dublin’in şehirleşme süreci ise 841 yılında Vikingler’in buraya yerleşmesiyle başlamıştır. Bu tarihten sonra çeşitli toplumların idaresi altına giren Dublin 1922 yılında egemenliğini kazanan İrlanda’nın başkenti olmuştur. Dublin’in böylesine köklü bir tarihe sahip olması ve yıllar boyu çeşitli topluluklara ev sahipliği yapması mimarisine de çok fazla yansımıştır. Muhteşem mimarisiyle Dublin ortaçağdan kalma bir açık hava müzesi gibidir.

Dublin etkileyici mimarisinin yanında edebiyat, eğitim ve kültür – sanat alanlarında da dünyanın önde gelen şehirlerindendir. Oscar Wilde, Bernard Shaw ve Samuel Beckett gibi dünyaca ünlü yazarlara ev sahipliği yapmış olan Dublin aynı zamanda birçok müzeye, sanat galerisine, tiyatroya ve müzikale de sahiptir. Eğitim anlamında da son derece gelişmiş olan şehir Dublin Üniveristesi ve Trinity Koleji gibi dünya çapında kalitesini kanıtlamış ve köklü eğitim kurumlarına sahiptir. Aynı zamanda Dublin Google, Linkedin, Facebook gibi teknoloji devi şirketlerin Avrupa genel merkezidir.

Dünyanın çeşitli bölgelerinden çok fazla göç almış olan Dublin kozmopolit ve genç bir nüfusa sahiptir. Kültürel çeşitliliği çok fazla olan Dublin halkı çok samimi ve sıcakkanlıdır. Şehirde birçok Irish pub ve gece kulübü bulunmaktadır. Öğrenci nüfusu yoğun olan Dublin şehrinde eğlence hayatı da çok gelişmiştir. Şehrin yerel halkı da eğlenmeyi çok sevmektedir. Dublin’de hemen hemen her caddede eğlenmek için bir yerler bulabilir ya da yeni mutfaklar keşfedebilirsiniz.

Renkli eğlence hayatı, kültür – sanat etkinlikleri, en verimli eğitim olanakları ile Dublin İngilizce öğrenmek isteyenler için ideal şehirlerden biridir. 25 hafta üzeri kayıt olunan dil eğitimi programlarında İrlanda hükümetinin öğrencilere yasal çalışma izni vermesi de öğrencilerin İngilizce dil eğitimi için Dublin’i tercih etmesinde önemli bir etkendir.