Calgary Ulaşım, Yeme İçme Konaklama Hakkında

Calgary’de Ulaşım, Yeme İçme ve Konaklama

Calgary ulaşım ağı çok gelişmiş bir şehirdir. Toplu taşıma ağı olarak genellikle metro ve otobüsler tercih edilmektedir. Ek olarak şehir merkezinde bisiklet kullanmak da çok yaygın bir davranıştır.

Calgary’de yemek konusunda öğrenciler hiç zorlanmazlar. Şehrin kozmopolit yapısından  ötürü dünyanın hemen hemen her mutfağına ait restoranı burada bulmak mümkündür. Dünyadaki ünlü birçok fast food zinciri restoran da Calgary’de bulunmaktadır.

Calgary’de dil eğitimi alacağınız süre boyunca aile yanında konaklama ya da yurt tipi konaklama seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Aile yanı konaklamalarda konaklama ücretlerine kahvaltı ve akşam yemekleri dahildir. Tek kişilik odalarda kalacağınız aile yanı konaklamalarda son derece hijyenik ve güvenli bir ortamda kalmış olursunuz. Bununla beraber Calgary halkı son derece sıcakkanlı, misafirperver ve öğrencileri çok seven bir yapıya sahiptir. Aile yanında konaklayarak hem Kanada kültürünü yakından tanıyabilir hem de bol bol pratik yapabilirsiniz. Yurt tipi konaklamalarda genellikle yemekler konaklama ücretlerine dahil değildir. Ancak yurtların hemen hemen hepsinin özel mutfağı bulunmaktadır. Öğrenciler kendi yemeklerini burada yapabilmektedir. Bununla birlikte paylaşımlı odalarda kalarak hem konaklama maliyetlerinizi düşürebilir hem de İngilizce pratik yapabilirsiniz.

Kanada Calgary'de Yaşam Maliyetleri