Toronto Dil Okulları

Toronto

Toronto Kanada’nın en büyük şehri ve Ontario Eyaleti’nin başkentidir. Ontario  Gölü’nün kıyısında bulunan şehir Kanada’nın en çok İngilizce konuşulan şehirlerindendir. Bununla beraber şehrin yerlileri Fransızca da bilmektedir.

18. yüzyılda Fransızların ticaret yaptığı merkezlerden biri olan Toronto’ya 19. yüzyılda Britanyalılar yerleşmeye başlamıştır. 1813 yılındaki York Savaşı’ndan sonra şehir gelişmeye başlamış ve bugünkü yapısına kavuşmuştur. Toronto günümüzde geçmişten de gelen çok kültürlü yapısı ve aldığı göçler sayesinde son derece hoşgörülü ve refah seviyesi yüksek bir şehirdir.

Toronto’da özellikle medya ve sinema sektörü çok gelişmiştir. Şehirde büyük televizyon kanalları ve yapım şirketleri bulunmaktadır. Bununla beraber Toronto şehri eğlenceye de çok önem vermektedir. Şehir her yıl dünyaca ünlü festivallere, bienallere ve konserlere ev sahipliği yapmaktadır. Bununla beraber Toronto’da Niagara Şelalesi, CN Tower ve dünyanın en büyük beyzbol sahası bulunmaktadır.

Toronto’nun kozmopolit bir yapısı olmasına rağmen şehir son derece sakin ve güvenilirdir. Kanada’nın en önemli ticaret ve turizm merkezi olan Toronto gezilecek ve keşfedilecek çok sayıda şeye sahiptir. Bu kozmopolit şehirde hemen hemen her kültüre ait mutfağa ve eğlence tarzına rastlamak mümkündür. Kanada’da dil eğitimi için Toronto’yu tercih eden öğrenciler şehrin sıcakkanlı halkı sayesinde buraya hemen alışabilir ve şehirde çok eğlenceli zamanlar geçirebilirler.