Auckland’de Ulaşım, Yeme İçme ve Konaklama Hakkında

Auckland’de şehir içi ulaşım otobüs, tramvay ve vapurlarla sağlanmaktadır. Bununla beraber şehir merkezinde bisiklet de kullanılmaktadır. Ulaşım araçlarında tek yönlü biletler 3.20 Dolar civarında iken aylık toplu taşıma kartları 140 Dolar civarındadır.

Auckland’de dünynın hemen hemen her mutfağına ait restoranları uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Aynı zamanda bir liman şehri olan Auckland’de bolca deniz ürünleri restoranı bulabilirsiniz. Şehirde McDonald’s ve Dominos gibi dünyaca ünlü fast food restoranlarını da bulabilirsiniz. Şehirde ortalama bir restoranda yemek fiyatları 12 Dolar civarında iken McDonald’s tarzı fast food zinciri restoranlarda ortalama menüler 8 Dolar civarındadır.

Auckland’de Ulaşım, Yeme İçme ve Konaklama

Auckland’e dil eğitimi için giden öğrencilerin konaklama tercihi aile yanı konaklama ya da yurt tipi konaklamadan yana olmaktadır. Aile yanı konaklamalarda kahvaltı ve akşam yemekleri konaklama ücretlerine dahildir. Bununla beraber Auckland halkı çok sıcakkanlı ve misafirperverdir. Aile yanında kalacağınız tek kişilik odalarda son derece huzurlu bir dil eğitimi dönemi geçirebilirsiniz. Aynı zamanda bu farklı ülkenin insanlarını ve kültürünü yakından tanıma olanağı bulmuş olursunuz. Bir diğer konaklama şekli olan yurt konaklamalarında ise konaklama ücretlerine yemek dahil değildir. Bununla beraber yurtların kendilerine ait özel mutfakları bulunmaktadır ve öğrenciler yemeklerini burada yapabilmektedir. Auckland’da yurtta kaldığınız süre boyunca şehre sizin gibi dil eğitimi için gelmiş ya da hali hazırda şehirde üniversite okuyan birçok öğrenciyle tanışabilirsiniz. Bu sayede hem farklı kültürleri tanıma hem de İngilizce pratik yapmak imkanı bulursunuz.