Kanada'da Çalışma İzinli Diploma Programları

Son yıllarda yurt dışı eğitim denildiğinde yüksek refah seviyesi ve eğitim kalitesi sebebiyle ilk akla gelen ülkelerden biri Kanada'dır. Kanada ılıman göçmen politikası ve insan gücüne olan ihtiyaçtan dolayı ülkeye eğitim amacıyla gelen birçok gence çalışma izni sağlamakta, oturum ve hatta vatandaşlık hakkı tanımaktadır. Yurt dışında kariyer hedefleyen lise mezunu, üniversite mezunu ya da profesyonel çalışanlara yönelik organize edilen programlardan biri de diploma programlarıdır.

Kanada'da bulunan diploma-sertifika programları alanına göre 4 hafta ile 2 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu programlara katılım durumunda eğitim + çalışma hakkı tanınmaktadır. 26 hafta ve üzeri full time bir eğitime kayıt olmanız durumunda Kanada'da part time olarak çalışma izni alınabilmektedir. Eğer sizde özel sektörde bir kariyer hedefliyor, Kanada'da yaşayabilir miyim diye düşünüyor veya eğitim alırken çalışabilir miyim diye düşünüyorsanız aşağıda detaylarını paylaşacağımız programlar tam anlamıyla beklentilerinize cevap verecektir.

Kanada'nın en köklü ve bilindik eğitim kurumlarından biri olan ILAC International College bünyesinde organize edilen bu programlar esnasında eğitim alırken part time olarak çalışabilirsiniz. Bir kısmı eğitim ve bir kısmı co-op adı altında ilgili alanda full time çalışma şeklinde olan programlar sayesinde fırsatlar ülkesi Kanada'da hem bir diploma edinebilir hem de CV'nize harika iş deneyimleri ekleyebilirsiniz. 

SERVICE EXCELLENCE FOR BUSINESS DIPLOMA WITH CO-OP / 48 HAFTA

Term 1 - 6 weeksTerm 2 - 6 weeksTerm 3 - 6 weeks Term 4 - 6 weeks24 Weeks 
Canadian  Workplace EssentialsFood & Beverage ServicesFront Desk ServicesHuman Resources Fundamentals

Practical full time working 

Co - Op

Customer Service SkillsEvent PlanningSales  Fundamentals Leadership

Bu program toplamda 48 Hafta olup ilk 20 hafta yukarıdaki tabloda belirtilen dersler alınmakta ve bu esnada part time çalışma izniniz bulunmaktadır. Daha sonrasında programın co-op kısmı olan full time çalışma dönemi başlamaktadır. ILAC tarafından bu alanda full time bir işe yerleştirilmekte ve maaşlı olarak çalışmaktasınız.

Programa kabul için ILAC Proficiency test'ten level 10 ya da IELTS akademikten 4,5 ve üstü almanız gerekmektedir. Program sonunda dil seviyeniz IELTS 7.0 ve üstü olacaktır.

2019 Program başlangıç tarihleri :TDL

COMMUNICATON & SERVICE ESSENTIALS DIPLOMA WITH CO-OP / 60 WEEKS

Communications A - 6 WeeksCommunications B - 6 Weeks Term 1 - 6 Weeks Term 2 - 6 WeeksTerm 3 - 6 Weeks30 Weeks
Language Fundamentals  for BusinessBusiness Communications SkillsCanadian Workplace EssentialsFood & Beverage ServiceFront Desk Services

Practical full

time working

Co - Op

English Skills DevelopmentProfessional Presentation SkillsCustomer Service SkillsEvent PlanningSales Fundamentals

Bu program toplamda 60 hafta olup ilk 30 hafta yukarıdaki tabloda belirtilen dersler alınmakta ve bu esnada part time çalışılmaktadır. Daha sonrasında programın co-op kısmı olan full time çalışma dönemi başlamaktadır. ILAC tarafından bu alanda full time bir işe yerleştirilmekte ve maaşlı olarak çalışabilmektesiniz.

Programa kabul için ILAC Proficiency Test'ten level 8 ya da IELTS Academic'ten 4.0 ve üzeri puan almanız gereklidir. Program sonunda İngilizce dil seviyeniz IELTS 6.5 olacaktır.

2019 Program başlangıç tarihleri :TDL

SALES & MARKETING DIPLOMA WITH CO-OP / 92 WEEKS

Term 1 - 9 WeeksTerm 2 - 9 WeeksTerm 3 - 9 WeeksTerm 4 - 9 Weeks Term 5 - 4 Weeks40 Weeks
Professional CommunicationOrganizational BehaviourProfessional SalesMarketing FoundationsDigital Marketing

Practical full time working

 Co - Op

Working Across CulturesProject ManagementConsumer BehaviourIntegrated Brand PromotionSocial Media Marketing

Bu program toplamda 92 hafta olup ilk 52 hafta yukarıdaki tabloda belirtilen dersler alınmakta ve bu esnada part time çalışılmaktadır. Daha sonrasında programın co-op kısmı olan full time çalışma dönemi başlamaktadır. ILAC tarafından bu alanda full time bir işe yerleştirilmekte ve maaşlı olarak çalışılabilmektedir.

Programa kabul için ILAC Proficiency Test'inden level 12 ya da IELTS Academic'ten 5.0 ve üzeri puan almanız gereklidir. Program sonunda İngilizce dil seviyeniz 7.5 olacaktır.

2019 program başlangıç tarihleri :TDL

BUSINESS ADMINISTRATION DIPLOMA WITH CO-OP / 92 WEEKS

Term 1 - 9 WeeksTerm 2 - 9 WeeksTerm 3 - 9 WeeksTerm 4 - 9 WeeksTerm 5 - 4 Weeks40 Weeks
Professional CommunicationOrganizational BehaviourBusiness MathIntroduction to AccountingAnalytics for Business Decisions

Practical full

time working Co - Op

Working Across CulturesProject ManagementIntroduction to Business  ManagementHuman Resources ManagementDigital Marketing

Bu program toplamda 92 hafta olup ilk 52 hafta yukarıdaki tabloda belirtilen dersler alınmakta ve bu esnada part time çalışılmaktadır. Daha sonrasında programın co-op kısmı olan full time çalışma dönemi başlamaktadır. ILAC tarafından bu dönemde full time bir işe yerleştirilmekte ve maaşlı olarak çalışabilmektesiniz.

Programa kabul için ILAC Proficiency Test'inden 12 level ya da IELTS Academic'ten 5.0 ve üzeri puan almanız gerekmektedir. Program sonunda İngilizce dil seviyeniz 7.5 olacaktır.

2019 program başlangıç tarihleri :

7 Ocak - 1 Nisan - 17 Haziran - 9 Eylül - 18 Kasım - 6 Ocak 2020