Amerika'da Lise

PRESTİJ

Dünyanin en iyi o ev sahipliği yapan bu ülkede eğitim almak, öğrencilerimiz için  prestijli bir durumdur. Dünyanın en iyi 20 okullarının %90’ı bu ülkede bulunmaktadır. 4000’den fazla eğitim enstitüsü bulunan bu ülke, öğrencilerin her daim birinci tercihidir.

BURS

Amerika, en fazla okul bursu dağıtan ülkedir. Bu ülkede, akademik başarılarınız dışında, spor, sanat gibi farklı alanlardaki başarılarınız da burs almanızı sağlamaktadır.

ÇOK KÜLTÜRLÜ YAŞAM

Çeşitli kültürlerden insanların bir arada yaşadığı bu ülkede, herkes din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın birbirine karşı saygılı ve anlayışlıdır. Amerika üniversiteleri sadece kendi vatandaşlarına değil, yabancı öğrencilere de burs imkanı vermekte, sonrasında ise iş imkanı sunmaktadır. “Beyin göçü” kavramı, Amerika’nın bu tutumundan ileri gelmektedir.

EN İYİLERİN ÜLKESİ

İş, Spor, Bilim, Sanat alanlarındaki başarılı isimlere bakıldığında, çoğunun Amerikan enstitülerinde okuduğu görülmektedir, Bunun nedeni Amerika’daki mükemmeliyetçi eğitim anlayışıdır.

Amerika'da Lise

Amerika Birleşik Devletleri’nde Lise Eğitimi Almanın Avantajları:

 • Öğrenciler tüm dünyada geçerli, en çok kullanılan ve iş dünyasının ana dili haline gelmiş İngilizce diline hakim olacaklar.
 • Lise eğitiminin bitmesinin ardından Kanada, Amerika ve benzeri, dünyanın istedikleri ülkesinde üniversite eğitimine başlayabilirler.
 • Amerika Birleşik Devletleri’nde lise eğitiminin maliyeti, Türkiye’deki özel bir okulun ücretine denktir.
 • Öğrenciler, dünyanın girişi en zor, en prestijli üniversitelerinin kapılarını aralamış olurlar.
 • Kariyer hayatları boyunca, öğrencilerin Amerika Birleşik Devletleri’nde tamamladıkları lise eğitimi daha yüksek iş pozisyonlarına yerleşmelerini sağlayacaktır.
 • Dünyanın dört bir yanından gelen okul arkadaşlarıyla ömür boyu sürecek, hem özel yaşamlarında hem de iş yaşamları boyunca avantaj sağlayacak dostluklar geliştireceklerdir.
 • Amerikan lise diplomasının tüm dünyada denkliği vardır.

Amerika Birleşik Devletleri’nde Lise Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler:

 • Amerika Birleşik Devletleri liselerinde eğitim süresi 4 yıldır.
 • Yatılı bir okul tercih edilmediği sürece, lise eğitimini Amerika Birleşik Devletleri’nde okumaya karar veren öğrenci, konaklama seçeneği olarak bir ailenin yanında kalır. Özenle seçilmiş ailenin yanında, güven ortamı içerisinde eğitimini tamamlar ve aileden ihtiyaç duyduğu sürece duygusal destek alır.
 • Öğrenciler, üniversitede okumak istedikleri bölüme göre, lisede alacakları dersleri seçebilirler. Böylece, eğitimlerine devam etmek istedikleri alanda ders seçimi yaparlar.
 • Amerika Birleşik Devletleri liselerinin çoğu burs vermemektedir, aile öğrencinin ihtiyacı olan bütçeyi karşılamakla yükümlüdür.