İngiltere'de Üniversite

EĞİTİM KALİTESİ

Dünyanın sayılı, Avrupa’nın ise en iyi üniversiteleri İngiltere’de yer almaktadır. Bu kurumların başında Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi gelir. İngiltere’deki üniversitelerin diplomaları bütün dünyada geçerli olup, İngiliz üniversitelerinden mezun olmak bir ayrıcalıktır.

MESAFE

Zaman zaman öğrenciler yurtdışında okumak istese bile, ülkelerinden, aile ve arkadaşlarından uzaklaşmak istemeyebilirler. Bu öğrencilerin ilk tercihi İngiltere olmaktadır çünkü İngiltere, Türkiye’ye sadece 3.5 saat mesafededir. Bu kısa mesafe öğrencilerin sık sık ülkelerini ziyaret edebilmesine olanak sağlar.

İŞ İMKANI

İngiltere’de 6 aydan fazla okuyacak öğrencilere haftada 20 saat iş imkanı verilmiştir. Tatil günlerinde ise full-time çalışma izinleri vardır. Böylece öğrencilerimiz üniversite eğitimlerini tamamlarken bir yandan da yaşam masraflarını karşılayabilme imkanına sahiptir.

BAŞVURU KOLAYLIĞI

İngiltere üniversitelerinde kota yoktur. Dolayısı ile eğer öğrenci, başvurduğu üniversitenin kriterlerine sahipse, kolaylıkla başvurular tamamlanabilir.

İngiltere Üniversiteleri

EĞİTİM SÜRESİ VE MASRAFLARI

İngiltere’de üniversite eğitimi, diğer ülkelere göre daha kısa sürer. Dolayısı ile bir İngiliz üniversitesininin senelik masrafını bir Amerikan üniversitesi ile karşılaştırdığınızda ücretler %10 oranında daha azdır.

SAĞLIK

İngiltere’de 6 aydan daha fazla kalacak öğrenciler, Ulusal Sağlık Hizmeti Sigortası’ndan faydalanabilir, ücretsiz sağlık hizmeti alabilirler.