Quebec Üniversitesi

Université du Québec à Montréal (UQAM), uluslararası üne sahip bir Fransız devlet üniversitesidir. Programlarının özgünlüğü ve kendine has özellikleri, son teknoloji araştırmaları, çoğu zaman sosyal kaygılara odaklanmasının yanı sıra yaratmadaki inovasyonları da itibarını arttırmaya yardımcı olmuştur.

Quebec Üniversitesi, Montreal kampüsünde ve daha büyük Montreal bölgesinde bulunan bölgesel kampüslerinde eğitim vermektedir.

Quebec Üniversitesi öğretim kadrosunun kalitesi, öğretmenlerinin mevcudiyeti, pratik eğitime verilen önem, yabancı öğrenciler için resepsiyon hizmeti ve kampüste yaşamın canlandırılması ile farkını gösterir.

Profesör ve öğrencilerinin başarıları sayesinde Quebec Üniversitesi, özellikle beşeri bilimlerde, doğa bilimlerinde, sosyal bilimlerde ve yaratımda, Kanada'nın önde gelen araştırma üniversiteleri arasında yer almaktadır.

Araştırmacıları, branşlar arası ile karakterize edilen 6 enstitünün yanı sıra merkezler ve sandalyeler de dahil olmak üzere neredeyse yüz araştırma biriminde toplandı.

Toplumun sosyal, ekonomik ve kültürel gelişimine tam anlamıyla dahil olan Quebec Üniversitesi,  çeşitli alanlarda 250.000'den fazla aktif mezun yetiştirmiştir .

Neredeyse 50 yıllık bir sürenin ardından Quebec Üniversitesi, hem yeni nesiller hem de çalışan insanları eğitme misyonuna sadık kalmaya ve kaynaklarını en fazla sayıda erişilebilir duruma getirmeye adamıştır.

Quebec Üniversitesi Programlar