Amerika'ya Giderken...

Amerika'ya Giderken Yanınıza Almanız Gereken Belgeler: 

 1. Pasaport
 2. Job Agreement - İş sözleşmeniz
 3. SEVIS (I-901) ödendi belgesi
 4. DS-2019 (J1) Resmi çalışma belgesi .
 5. Program kabul mektubu.
 6. COVID-19 Aşı Kartı

Work and Travel katılımcıların Amerika'ya giderken bu belgeleri eksiksiz yanında bulundurması gerekmektedir, Aksi halde Amerika'ya giremezsiniz! Sakın belgelerinizi bagaja verdiğin bavula koymayıunız! Belgelerini asla başkalarına teslim etmeyiniz! Kaybetme ya da erişeme gibi zor anlarda PixTech hesabınızda kopyaları bulunmaktadır. 

Amerika'daki İşyerine Vardığınızda:

 • Amerika'ya iner inmez Ailenize ve bize vardığınızı lütfen bildiriniz!
 • Yeni evinize vardığınızda 48 saat içinde SEVIS ya da Arrival Check-in işlemini yapınız! Yoksa Sosyal güvenlik numarası (SSN) alamazsınız ve başınıza daha bir sürü aksilik gelir.
 • ABD'ye girdikten sonra her 30 günde bir aylık check-in (monthly communication) yapmayı unutmayınız, aksi halde sponsorunuz birkaç kez uyarır ve hala yapmıyorsanız programınızı ve vizenizi iptal eder.
 • Amerika'ya indikten sonraki bir kaç gün içinde I-94 formunuzu çıktı alınız, bu form olamadan SSN başvurusu yapamazsınız!
 • Amerika'ya indikten 1 hafta sonra Sosyal Güvenlik Numarasına Başvurunuz!
 • En kısa zamanda belgelerinizle beraber bir bankaya gidip hesap açtırınız!
 • Amerika'da tüm yasalara uymanız gerektiğini unutmayanız!
 • Work and Travel kapsamında iş değişikliği konaklama değişikliği vb. her türlü işlem için önce bize danışınız ve sponsor kurumdan gerekli onayları almadan sakın bir değişiklik yapmayınız! Aksi halde programınız iptal edilebilir.
 • İşyeri ve sponsor ile yaptığınız/yapacağınız tüm yazışmalara mutlaka bizi ekleyiniz!

Her son, yeni bir başlangıç - Son Söz!

Aramızda bunca mesafe olsa da, biz hep seninleyiz. Amerika'da olduğun süre boyunca bize öncelikle e-mail ile ulaş, acil bir durum olursa Skype ya da sosyal mecralardan da ulaşabilirsin. Çok eğlen, harika bir yaz geçir, ülkeni güzel temsil et, para kazanma hırsına kapılıp gözlerini daha başka bir çok güzelliğe kapatma! Bu 4 aylık serüvende kazanacağın en değersiz şey para olacaktır. Her zaman bireysel güvenliğini düşün, yeni tanıştığın insanlara asla gereğinden fazla güvenme. Sakın bizden ve sponsorundan onay almadan iş ve ev adresini değiştirme. Sponsorun ve işvereninle yapacağın tüm yazışmalara mutla [email protected] mail adresimi ekle ki biz de konuya hakim olalım ve gerektiğinde sana destek verebilelim. Güzel hatıralar ve insanlar kazan! Gündelik hayatta karşılaşacağın problemlerden korkma, yakınma, çözüm odaklı ol!

Fotoğraf ve videolarında lütfen bol bol bizi etiketle @grandyurtdisiegitim, seninle yaşayalım!