Program Ücreti ve Masraflar

Work and Travel 2021 Program Ücretlerimiz

Work and Travel programının size maliyeti ve masraflarınız aşağıdaki şekilde olacaktır. Genel olarak programa katılacak her adayın 4 kalem ödemesi vardır :

  1. Work and Travel program ücreti : İşinizin ayarlanması, resmi çalışması belgeleriniz, konaklama organizasyonunuz, sigorta ve danışmanlık bedeli karşılığı ödenen ücrettir. Kayıt olduğunuz tarihe göre $2700 - $2850 arasında değişiklik göstermektedir.
  2. Vize ve SEVIS ücreti : Amerika’dan gerekli resmi çalışma evraklarınız geldikten sonra vize ve sevis ödemesi yapılmaktadır. Work and Travel Programı katılımcıların ödeyeceği vize randevu bedeli $160 I-901 – (Student and Exchange Visitor Information System) yani SEVIS ücreti ise $35’dir.
  3. Uçak bileti :  Vize’den onay aldıktan sonra uçak biletinizin alınması gerekecektir. ABD’ye gidiş dönüş uçak bileti maliyeti gideceğiniz tarih ve lokasyona göre $600 ile $1000 arasında değişiklik göstermektedir. Uçak biletini kendiniz almanız durumunda kesinlikle promosyon biletleri tercih etmeyiniz. Work and Travel programına katılan öğrenciler için Grand International tarafından özel fiyat alınarak esnek bilet temini yapılmaktadır. Bu biletlerde aynı segment yani fiyatta değişiklik ücretsiz olup farklı segmentlerde yer olması durumunda $40-150 arasında bir bedel karşılığı tarih ve havalimanı değişikliği imkanı sunulmaktadır.
  4. Cep Harçlığı : Gideceğiniz lokasyon ve Konakla ücreti doğrultusunda sizi en az 2 hafta idare edecek bir miktarı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Bu noktada $500 ile $1000 arasında bir cep harçlığı almanız tavsiye edilir.