Work and Travel Hk. Anlık Önemli Duyurular

Hepinize İyi Akşamlar Arkadaşlar, 

Bugün hepimiz için kritik dakikalar yaşadığımız bir gündü ve ekip olarak harika bir iş çıkardık. Vize randevularının bugün açılacağının konsolosluk tarafından bildirilmesi üzerine dün gece 12:00 itibariyle tüm danışmanlarımızla randevu sistemi açıldığı an max. sayıda randevu alabilmek adına ikişer saatlik nöbetler halinde sabahladık ve saat 10:00 itibariyle sistem açılmayla beklediğimizden de iyi bir sonuçla günü kapattık diyebiliriz. Her dakikanın önemli olduğu bugün de her bir danışman arkadaşımızın oldukça özverili çalışması sonucu şirketimize kayıtlı olan öğrencilerin %55’lik kesiminin randevularını mart ayı için planladık. Vize randevusu alınan tüm öğrencilerin maillerine vize randevu detayları konsolosluk tarafından otomatik olarak yollanmıştır ve aynı zamanda Grand Online (Pixtech) hesabınızda My Application sekmesi altında bulunan visa interview alanına randevusu alınan herkesin randevu tarih-saat detaylarını ekledik. Lütfen hesabınıza giriş yapınız ve vize randevu detaylarınızı inceleyiniz. 

Vize randevusu almadığımız öğrencilerimiz lütfen arkanıza yaslanın ve sabırlı olun. O iş bizde😊 Randevular Mart-Nisan-Mayıs-Haziran aylarında devam edecek ve biz daha şimdiden sadece Mart ayında %55’lik bir kesimin randevusunu aldık. Sponsor kanadında işlemleriniz tamamlandığı anda sizlerin de aynı şekilde bir an önce randevularını Nisan-Mayıs aylarına planlayacağız. Lütfen bu hususta panik yapmayınız ve anlayışlı olunuz. Emin olun ki herkes adına elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. 

Dropbox, yani son 4 yıl içinde J1 vizesi almış (2020'de vize alıp iptal ettirenler hariç) olan öğrencilerimizin daha öncede belirttiğimiz gibi vize görüşmesine gitmeyecek olması nedeniyle randevu bulma konusunda endişe etmesine gerek yoktur. Sizlerin belgeleri Amerika'dan geldiği anda istediğimiz zaman belgelerinizi ve pasaportunuzu konsolosluğa kargolayıp vizenizi alıyor olacağız. 

Vize randevusu alınan arkadaşlardan öncelikle randevu aldığımız gün ve saati arayıp onay almadan planlama yaptığımız için özür dileriz ancak sizlerin de anlayabileceği üzere diğer şirketlerle yarışta olduğumuz bu saatlerde sizleri arayıp onay almamız demek onlarca öğrencimize randevu alma şansımızı kaçırmak anlamına geleceği için şimdiden herkese bundan sonraki süreçte de bu şekilde ilerlemek zorunda kalabileceğimizi duyurmak isteriz. Şayet sizin için alınan randevu günü ve saati hayati derecede önemli bir işiniz varsa ya da katılamayacağınız kesinse lütfen bizi pazartesi arayarak randevunuzu ertelememizi ya da iptal etmemizi isteyiniz. Lütfen okulum var, dersim var, arkadaşlarımla işim var vb gibi sudan sebeplerde randevunuzu iptal ettirmeyiniz. Hepinizden mümkün olduğunca planlanan gün ve saatte randevuya katılım sağlamasını rica ediyoruz çünkü şu anda mart ayı için randevular kapandı ve değişiklik yapma şansımız pek yok gibi. Ancak iptal edip nisan-mayıs aylarına randevunuzu planlayabiliriz. Lütfen çok önemli olmadığı sürece iptal/değişiklik talep etmeyiniz ve bu hususta taleplerinizi pazartesi günü bizi arayarak tarafımıza iletiniz. 

Tüm katılımcılarımızın program ücreti, SEVIS ve vize ücretlerini 01 Mart 2022 tarihine kadar tamamlaması gerekmektedir. Gerekli ödemeleri tamamlamamış olan öğrencileri vize görüşmesine yollamamız maalesef ki mümkün olmayacaktır. Lütfen bu hususta gerekli hazırlıkları yapıp ödemelerinizi biran önce tamamlayınız. Bugün alınan tüm randevularda şirket ve şahsi kredi kartlarımızı kullandık ve sizlerden kredi kartı bilgisi alma gereği duymadık. Bundan sonraki süreçte de yine yapabildiğimiz kadar vize ücreti ödemesini şirket olarak yapacağız ve gerekmediği sürece sizlerden kart bilgisi talep etmeyeceğiz. Şayet gerekirse sizlere ulaşım sağlayacağız. Şu anda konsolosluk tarafından nakit ödemede vize randevu ücreti 160 USD karşılığı 2720 TL alınmaktadır ancak bugün yapılan ödemelerde online olarak her biriniz için 2350 TL çekilmiştir ve ödenen Vize randevu ücretlerinin tahsilatını sizlerden TL olarak gerçekleştireceğiz. Bu hususta Grand Online hesaplarınızın ödemeler sekmesinde pazartesi günü gerekli güncellemeleri yapmaya başlayacağız ve vize randevu ücretlerini TL olarak ayrı bir şekilde tahsil edeceğiz. 

Vize randevusu planlanan öğrencilerimizin vize için gereken hazırlıklara bir an önce başlamasını ve bu linkte bulunan bilgilendirme doğrultusunda vize için gereken belgeleri hazırlamasını rica ediyoruz. https://grandedu.net/work-and-travel/vize-icin-gerekli-belgeler

Anlayışınız ve dayanışmanız için hepinize teşekkür eder, iyi hafta sonları dileriz. 

Grand International Work and Travel Team