Michigan, ABD'nin nüfus açısından sekizinci en büyük eyaleti olmasının yanı sıra, eşsiz doğal güzellikleri ve Great Lakes adlı büyük gölleriyle ünlüdür. Bu, doğa sever Work and Travel öğrencileri için harika bir fırsat sunar. Ayrıca, Michigan'da bulunan büyük şehirlerdeki canlı atmosfer, lezzetli yemekler ve çeşitli eğlence seçenekleri, öğrencilere keyifli bir şehir tatili yaşama imkanı tanır. Ünlü üniversiteleri ve öğrenci yaşamı da, eğitim ve gençlik enerjisi arayan Work and Travel öğrencileri için çekici bir noktadır. Michigan'da çalışırken, çeşitli etkinliklere katılma ve farklı kültürleri deneyimleme şansı yakalayacak, unutulmaz anılar biriktireceksiniz. Work and Travel Michigan programı sırasında Michigan'ın sunduğu bu fırsatları değerlendirerek, hem eğlenecek hem de önemli bir kişisel deneyim elde edeceksiniz.

Mackinaw City Michigan

Oldukça turistik yazlık bir bölge olan Mackinaw City’de work and travel için gelen öğrencilerinin sıklıkla tercih ettiği bir lokasyondur. Amerika nın Turizme dayalı bir şehir i olması sebebi ile work and travel öğrencileri restoranlarda, kafelerde, hediyelik dükkanlarında çalışabilirler. İkinci işlerini yine çevrelerinde bu tarz yerlere başvurarak gittiklerinde kolaylıkla ayarlayabilirler. Küçük bir kasaba olmasının yanı sıra yazın yoğun bir turist akınına uğrar ve ve yazın hareketli bir atmosfere sahip olur.

Mackinaw City üzerinden feribotlar ile geçiş yapabileceğiniz Mackinaw Island ise Work and Travel öğrencileri arasında popüler bir tercih noktasıdır. Ada içinde otomobillerin trafiğe kapalı olması sebebi ile insanlar at arabaları veya bisikletle ulaşım sağlar,öğrenciler de gittiklerinde bisiklet kiralayıp bu şekilde adayı gezer ve işe ulaşımını da bu şekilde sağlar, hatta tüm adayı bir saat gibi kısa bir sürede keşfedebilirsiniz. Bu özel lokasyon, Work and Travel öğrencileri için ek iş fırsatlarının rahatlıkla bulunabileceği bir yerdir. Restoranlar, kafeler, hediyelik eşya dükkanları, gibi yerlerde garson, mutfak görevlisi, hediyelik eşya satış görevlisi pozisyonlarında ikinci iş yapabilirsiniz.

Mackinac Island

Sabahın erken saatlerinde göz kamaştıran gün doğumunu izlemekle başlayarak, okyanusta serinlemek gibi güzel anlar yaşayabilirsiniz. Adanın muhteşem atmosferinde geçireceğiniz zaman, unutulmaz bir deneyim olacaktır. Adada çalışan öğrencilerimiz kolaylıkla ikinci iş bulabildiklerini işletme sahiplerinin çok cana yakın olduğunu onlara yardımcı olduklarını ve adada kendilerini güvende hissettiklerini söyleyen geribildrimleri sıklıkla almaktayız. Ada içerisinde kişişel ihtiyaçlarınızı ve yiyecek içecek alışverişinizi yapabileceğiniz marketler bulunmaktadır.

Mackinac island work and travel programına birçok güzelliği ve kolaylığının yanısıra ada deneyimi elde etmek isteyen, yerel amerikalılar ile iletişimde olabileceğiniz, dil konusunda kendini geliştirmek isteyen öğrencilerin tercih edebileceği lokasyondur.

 

Bay Harbor 

Michigan eyaletinde bulunan, Little Traverse Bay'in güzel kıyılarına sahip bir sahil kasabasıdır. Bu bölge Work and Travel programı öğrencileri için cazip olur çünkü yaz aylarında turistlerin akınına uğrar ve dolayısıyla turistik işletmelerde çeşitli iş fırsatları mevcuttur.

Öğrenciler genellikle restoranlarda garsonluk, barista olarak çalışma, otellerde oda veya mutfak veya misafir karşılama, yat kulüplerinde görevli olarak çalışma şansı bulurlar. Ayrıca, mağazalarda satış elemanı, su sporları ekipmanı kiralama görevlisi veya plaj görevlisi gibi turistik aktivitelere yönelik iş imkanları elde ederler. Böylece ilk işlerinin yanısıra ikinci işlerini de rahatlıkla bulabilirler.

Bay Harbor, konuksever atmosferi ve turistik mekanlarıyla Bay Harbor Work and Travel öğrencileri için yıllardır harika bir deneyim sunan bir lokasyondur . Öğrenciler, çalışma saatleri dışında plajda vakit geçirebilir, yüzme, sörf, yelken veya kano gibi su sporlarını deneyebilirler. Ayrıca, çevredeki doğal güzellikler ve milli parklar da gezilecek yerler arasındadır. Bu tarz yerlerde sosyalleşip bir çok yerli ve yabancı turist ile tanışma fırsatı elde edebilirsiniz. Bay harbor küçük bir sahil kasabası olduğu için yürüyerek veya bisiklet ile bölgeyi gezebilirsiniz. Bir çok yerde bisiklet kiralama alanı bulabilirsiniz. Çevresinde bulunan başka şehirlere gitmek için otobüs minibüs gibi toplu taşıma araçları da bulunmaktadır. Fakat sezona göre değişiklik göstereceğinden seyahatinizi planlamadan öncesinde kontrol etmelisiniz.