Yurdışında Dil Eğitimi

Farklı bir dil öğrenmenin en kolay yollarından biri, dilin konuşulduğu yerde öğrenilmesi ile gerçekleştirilebilmektedir. Yabancı dil eğitimi almak için öğreneceğiniz dile bağlı olarak Dünya'nın birçok farklı ülkesinde bulunan dil okullarına giderek hızlı ve daha profesyonel bir şekilde dil öğrenebilirsiniz. Yurt dışında dil eğitimi almak isteyen kişilerin eğitim seviyesine ya da yaşına bakılmaksızın yılın hemen hemen her döneminde dil okullarına kayıt olarak eğitim alma şansı bulunmaktadır.

Yurt dışında dil eğitimi denildiğinde akla ilk gelen yabancı dil İngilizcedir ancak ingilizce dışında istediğiniz tüm dillerde dil okullarında eğitim alma şansınız bulunmaktadır. Bu kapsamda İngilizce için başlıca tercih edilen ülkeleri İngiltere, Amerika, İrlanda, Kanada, Avustralya, Malta şeklinde sıralayabiliriz ancak bunların dışında Dubai, Yeni Zelanda ve Güney Afrika'nın da çeşitli şehirlerinde dil eğitimi alabilirsiniz. Yurt dışında dil öğrenmenin en güzel yanlarından biri de gittiğiniz ülkenin dili beraberinde kültürü ve gündelik hayatını da deneyimleme imkanınızın olmasıdır.

Yurt dışında önlisans, lisans ve yüksek lisans eğitimi aldığınız esnada hemen hemen tüm ülkelerde yasal çalışma izniniz part time ya da full time olarak bulunmaktadır ancak dil eğitimi aldığınız esnada bir çok ülkede çeşitli koşullarını yerine getirmek şartıyla çalışma izni alınabilmektedir. Avustralya, İrlanda, Malta ve Dubai'de dil okuluna gittiğiniz esnada çalışma izni de verilmektedir ve böylece eğitim alırken gündelik masraflarınızı çıkarabilir ve çalışma hayatını da deneyimleyebilirsiniz.

Yurtdışında dil öğrenmek için dil seviyenize ve ulaşmak istediğiniz yeterliliğe bağlı olarak hafta bazlı çeşitli sürelerde eğitim alabilirsiniz. Minimum 4 haftadan başlayarak 52 haftaya kadar eğitim almanız mümkündür. İngilizce programlarında ortalama olarak her bir kur 10-12 hafta arasında sürmektedir. Tabi ki bu haftalık kaç saatlik bir dil eğitim programına katıldığınıza da bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir.

Dil eğitimi için Genel İngilizce, Sınav hazırlık kursları, yoğun ingilizce, akademik ingilizce gibi ihtiyacınıza bağlı kurs çeşitleri bulunmaktadır. Dil okulu fiyatları seçeceğiniz okul, kurs tipi, ders sayısı ve tarih aralığına göre değişiklik göstermektedir bu nedenle net olarak fiyat bilgisi verilebilmesi için danışmanlarımız ile detaylı bir görüşme yaparak ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi belirlememiz, ardından bu doğrultuda bir araştırma yaparak ihtiyacınıza ve bütçenize uygun olabilecek teklifleri iletmemiz gerekmektedir.

Yurt dışın'da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler

İngilizce başta olmak üzere Almanca, Fransızca ve İspanyolca gibi birçok yabancı dili, bu dillerin konuşulduğu ülkelerde çok daha hızlı ve doğru bir şekilde dil eğitimi alarak öğrenebilirsiniz.  Grand International; Amerika, Kanada, Almanya, İngiltere, Fransa, İrlanda, Avustralya, Dubai ve Yeni Zelanda başta olmak üzere bir çok farklı ülkede bulunan 200+ yabancı dil okulunun Türkiye resmi temsilcisi ve işlem merkez olarak deneyimli danışmanları ile tüm süreci sizler adına yürütmektedir. İşte eğitim alabileceğiniz ülkeler ve okullar:

Bunlar da ilginizi çekebilir

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim