Neden Fransa’da Dil Eğitimi?

Fransa; dili, kültürü ve tarihiyle Dünya üzerinde en çok turist çeken ülkelerden biridir. Bunun yanısıra eğitim açısından da gözde ülkeler arasında yer almaktadır. Fransa nerdeyse tüm büyük şehirlerinde  uluslararası öğrenciler için Fransızca dil eğitimi alma imkanı sunmaktadır . Fransızca dil eğitimi veren başlıca şehirler; Paris, Nice, Monpellier, La Rochelle, Amboise, Antibes, Marsilya ve Bordeux şehirleridir.

Fransa'da Dil Okulu

Dünya üzerince bir çok farklı milletten öğrenci Fransızca dil eğitimi almak için Fransayı tercih etmektedir. Türk öğrencilerin yanısıra Avrupa, Amerika ve Asya ülkelerinden birçok öğrenci Fransızca dil eğitimi için Fransayı tercih edilmektedir. Fransızcayı; sadece Fransa üzerinde konuşulan bir dil olarak kısıtlamak çok yanlış olacaktır. Fransızca şuan dünya üzerinde 33 farklı ülkede anadil olarak konuşulmaktadır. Bu nedenle Fransızca  dünya üzerinde en çok konuşulan diller arasında  ikinci sırada yer almaktadır. Dünyanın en eski dilllerinden biri olan ve çok fazla kelime yelpazesi bulunan Fransızca her anlamda çok yönlü düşünmenizi sağlayacaktır. 

Türk öğrencilerin Fransızca dil eğitimi için Fransa’yı tercih etmesinin birçok sebebi bulunmaktadır. Bunlardan bazıları; Türkiye ile olan ticari bağlantıları ve Coğrafi konumu açısından Türkiye’ye yakın olmasıdır. Bunun yanında çok eskiye dayanan bir tarihi bulunduğundan kültürel açıdanda sizi çok fazla geliştirecek bir lokasyondur. Fransızca öğrendikten sonra dünya genelinde birçok eser, müzik, Tiyatro ve romanı orijinal dilinden okuyup anlayabilirsiniz. 

Genel olarak Avrupa ülkelerinde üniversite ve Yüksek Lisans programlarına katılabilmeniz için belli bir seviyede o ülkenin anadilini bilme zorunluluğu bulunmaktadır. Fransızca dil eğitimi aldıktan sonra Lisans ve Yüksek Lisans programlarına ücretsiz olarak katılım sağlayabilirsiniz. Bunun yanında uzun bir dönem Fransızca dil eğitimi aldıktan sonra çalışma izni başvurusu da yapabilirsiniz. 

Fransa’da alacağınız bu eğitim süresince Fransızca dilini en saf haliyle öğrenmekle beraber, aksan ve kültür olarak da bu dile oldukça hakim olabilirsiniz. Bir dili tam anlamıyla öğrenebilmek için o dilin tarihi ve kültürünü de bilmek oldukça önemlidir. 

Fransa’da En çok Tercih Edilen Dil Eğitimi Lokasyonları ; 

Fransa’nın en gözde şehirlerinden olan PARİS dil eğitiminde en çok tercih edilen şehirdir

Fransa'da En Çok Tercih Edilen Dil Okulu Bölgeleri

Aşıklar şehri olarak da adlandırılan Paris, kültürel zenginliği açısından sizi büyülüyecektir. Bunun yanında Paris dışında nerdeyse tüm büyük şehirlerde Fransızca dil okulları bulunmaktadır. Paris, aynı zamanda bünyesinde en fazla üniversite bulunduran bir şehir olduğundan öğrenciler açısından öncelikli tercih nedeni olarak görülmektedir. Diğer şehirlere nazaran ulaşım altyapısı daha geniştir, şehir içindeki tüm ulaşımızı Tren ile sağlayabilirsiniz.

Bir diğer popüler şehir olan Marsilya ise Fransa’nın en büyük ikinci kenti olarak bilinmektedir. Marsilya, genellikle yazın çok tercih edilen turistik bir lokasyondur. Yaz aylarında Fransızca dil eğitimi almayı planlıyorsanız Akdeniz iklimine sahip, Marsilya’yı ilk olarak değerlendirmenizi tavsiye ederiz. 

Akdeniz iklimine sahip ve doğal güzellikleri açısından Dünya üzerinde birçok turistinde tercihi olan bir diğer şehir ise Nice’dir. Fransızca dil eğitimi almak için en güzel şehirlerden biri olan Nice daha çok bir tatil bölgesidir ve yıl içerisinde Dünya’nın her yerinden turistlerin Avrupadaki durak noktalarından biri olduğu için birçok farklı ülkeden arkadaş edinme şansınız olacaktır. 

Bunun Fransızca dil eğitimi için tercih edebileceğiniz diğer popüler lokasyonlar ise Lyon , Monpellier, La Rochelle, Amboise, Antibes ve Bordeux şehirleridir.

Fransa’da Konaklama Seçenekleri 

Dil okulu seçiminde öğrencilerin en zor karar verdiği tercihlerden biri ise konaklama tipidir. Tüm dil okulu lokasyonlarında önerdiğimiz gibi Grand International olarak Fransız kültürünü ve günlük yaşamını da öğrenmenize yardımcı olmak açısından aile yanı konaklama seçeneğini tercih etmenizi tavsiye edebiliriz. Bunun dışında tercih edeceğiniz dil okuluna bağlı olarak özel yurt ve pansiyon tipi konaklama seçenekleri de bulunmaktadır. Fransa, konaklama açısında Avrupa’nın en pahalı şehirlerinden biri olsa da, şehir merkezinden 30-45 dk. Gibi mesafelerde uyguna konaklama bulmanız mümkündür. 

Fransızca Öğrenci Vizesi 

Fransa dil eğitimi vize başvurunuz VFS Global üzerinden yapılmaktadır. Konsolosluk dil eğitimi için maksimum 3 ay süreli vize verecektir. 3 aydan uzun bir eğitim almayı planlıyorsanız vizenizi alıp Fransa’ya vardıktan sonraki 3 ay içerisinde oturum izni başvurusu yapmanız gerekmektedir. Fransa da dil eğitimi için okul, konaklama, vize ve diğer her türlü organizasyon ve planlama süreç içerisinde, Grand Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı tarafından ayarlanmakta olup ÜCRETSİZ profesyonel danışmanlık hizmeti sunulmaktadır. 

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim