Sınavsız Üniversite

Macaristan Üniversitelerinde okumanın en büyük avantajı sınavsız dilediğiniz üniversitede dilediğiniz programı okuyabilmenizdir. Hayatınızdaki en önemli kararlardan biri olan üniversite eğitiminiz sınav sistemine takılmayacak, ideallerinize adım adım yaklaşacaksınız.

Eğitim Masrafları

Yurtdışında eğitim fikri, birçok öğrenciyi yüksek eğitim ücretleri yüzünden korkutabilir. Macaristan Üniversitelerinde çok düşük fiyatlarla eğitim alabilirsiniz. Yıllık eğitim masrafları €3000 ila €4.500 arası değişmektedir.

Mavi Diploma

Avrupa Birliği üyesi ülkelerde eğitimlerini tamamlayan öğrenciler, birçok ülke tarafından tanınan mavi diploma sahibi olurlar. YÖK tarafından da tanınan mavi diploma, kariyer yaşamınız boyunca dünyanın birçok ülkesinde, size kapıları ardına kadar açacaktır.

Macaristan'da Üniversite Okumak

Yaşam Masrafları

Macaristan Avrupa’nın en ekonomik ülkelerinden biridir. Gerek sınavsız eğitim gerek eğitim ve yaşam masrafları olarak birçok Türk öğrencinin de tercihi olmaktadır. Ortalama €500 ile tüm ihtiyaçlarınızı bir ay boyunca karşılayabilirsiniz.

Mesafe

Macaristan Türkiye’ye sadece 2 saat uzaklıktadır. Böylelikle yurtdışında okuma kararı almış öğrencilerimiz diledikleri zaman Türkiye’yi ziyaret edip, geri dönebilirler.

İş İmkanı

Macaristan Üniversitelerinde eğitim alan öğrencilere, haftada 24 saat çalışma imkanı verilmiştir. Öğrenciler dilerlerse bu parayı sosyal yaşamları için harcayabilir dilerse kendi okul ücretlerini kendileri karşılayabilirler.

Serbest Dolaşım

Öğrenciler Macaristan Üniversitelerinde okurken bir yandan da vize problemi olmaksızın, uygun taşıma araçlarıyla tüm Avrupa’yı dolaşabilir, yeni dünyalar keşfedebilirler.

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim