Work and Study Kanada Nedir?

Kanada, büyük bir ülke olup doğal güzellikleri, kültürel çeşitliliği ve iyi eğitim sistemiyle ünlüdür. Bu muhteşem ülke, geniş toprakları ve dinamik ekonomisi sayesinde göçmenler, turistler ve öğrenciler için eşsiz fırsatlar sunmaktadır.

Kanada'da sertifika ya da diploma eğitimi alırken çalışma imkanı sunan programlara "Work and Study Kanada" denir. Diğer ülkelerde bu program dil eğitimi alırken de yapılır ancak Kanada'da dil eğitimi alırken çalışma hakkınız yoktur.

Work and Study Kanada, Co-op adı verilen ve eğitimin belli süresi çalışma imkanı sunan Diploma-Sertifika programıdır. Bu kapsamda Kanada'da bulunan bir çok özel ve devlet kurumunda Co-op programlar vardır. Coop Diploma programlarına başladığınız esnada part time çalışma izniniz olur.

Örneğin; 92 haftalık bir Sales and Marketing Co-op diloma programına kayıt oldunuz. Bu eğitimin ilk 52 haftası dersliktedir ve bu esnada part time çalışma izniniz vardır. Bu sayede günlük giderlerinizi ve yaşam masraflarınızı eğitim alırken karşılanabilir. Ardından okul sizi eğitim aldığınız alanda 40 hafta süreyle işe yerleştirir. Bu esnada tam zamanlı ve maaşlı çalışırsınız.

Kanada'da Eğitim Programları

Kanada'da eğitim alabileceğiniz geniş bir program yelpazesi bulunmaktadır: