Work and Travel Programı kapsamında sunduğumuz bütün işlerde konaklama sağlamayan, bu sorumluluğu öğrenciye yükleyen işletmeleri sizlere sunmamakta ve bu kuruluşlarla çalışmamaktayız. Konaklama ücretiniz Türkiye’de ödediğiniz program ücretine dahil değildir.

Program kapsamında konaklamalarınız genellikle işverenler ya da third party dediğimiz 3. Şahıslar tarafından karşılanmaktadır. İşveren kuruluşlar çoğunlukla work and travel öğrencileri için ev tipi paylaşımlı oda şeklinde ya da nadiren de olsa otel şeklinde konaklama sunmaktadır. Konaklama ücretleri çalışacağınız bölgeye ve şehre göre haftalık $50 ile $250arasında değişiklik göstermektedir. Nadiren de olsa bazı işletmeler ücretsiz konaklama sunmaktadır. Konaklama için bir çok işletme tarafından $50 - $250 arasında bir ücret talep edilebilmektedir.

Çalıştığınız işletmeye bağlı olarak yemek imkanı sunulmakta veya sunulmamaktadır. Restoran tipi yerlerde çalışmanız durumunda yemek ücretsiz, %25 ya da %50 indirimli gibi seçeneklerde sunulmaktadır. Aksi halde yemek öğrencinin kendi sorumluluğundadır. Aynı zamanda otellerde de personel yemekhanesi bulunabilmekte ve indirimli ya da ücretsiz yemek imkanı sunulabilmektedir. 

İş seçimi esnasında sunulan listelerde konaklama detayı size bildirilmektedir. İşe yerleşiminiz sağlandığında gelen job offer – iş sözleşmesi üzerinde çalışma – konaklama – yemek ile ilgili her türlü şartlar yazılı olarak bildirilmektedir. 

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim