Eğer work and travel programına katılmak istiyorsanız erken başvuru yapmanızın sizin için süreç yönetimi, ekonomiklik ve programın daha iyi bir yaz sağlaması yönünden birçok avantajı olacaktır. Erken başvuru tarihi olarak 15 Temmuz ile 15 Ekim arasında olup erken kayıt olmanın avantajlarından  bir kaçını şu şekilde sıralayabiliriz.

  1. Work and Travel'a Erken başvuru yapan öğrenciler erken kayıt indiriminden yararlanır. Daha geç başvuran öğrencilere göre 100-300 USD daha uygun bir ücret ödersiniz.
  2. Work and Travel kapsamında seçebilecekleri iş imkanı çok daha fazladır ve dolayısıyla istedikleri gibi bir işe eğer İngilizce seviyeleri uygunsa  yerleşme imkanları yüksektir.
  3. Erken başvuru yapan öğrencilerin işlemleri daha erken biter. İşlemlerin erken bitmesi beraberinden bir takım avantaj getirir. Örneğin; uçak biletinizi daha erken ve dolayısıyla ucuza almanızı sağlar.
  4. Work and Travel vizesi alımı esnasında bazı öğrenciler  isim soruşturmasına takılmakta bu da vizenizi en fazla 3 ay kadar daha geç almanıza sebep olabilir. Tabi ki bu da beraberinde size birçok sorun getirir. Erken başvuru ile bunu engellemiş olacaksınız.
  5. Erken başvuru yapan öğrencilerimizin iş seçimi esnasında daha fazla alternatifi olur. İş yerleştirmesi ilk kayıt önceliğine göre yapılmaktadır. Erken tarihlerde kayıt olmanız daha kaliteli ve size daha uygun bir işe yerleşmenizi sağlar.
  6. Work and Travel'a erken başvuru sayesinde program için gerekli olan ücreti daha uzun bir vadede ödeme kolaylığına sahip olursunuz.
  7. Work and Travel'a erken kayıt yaptırmanın bir başka avantajı; işveren mülakatlarına daha iyi hazırlanmanızı ve sizinle daha fazla İngilizce pratik yapma imkanı sunmaktadır.
Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim