Adım adım Work and Travel ! 

1- İlk başvuru süreci

Work and Travel programına katılacak öğrencilerin  katılım şartlarını sağlayıp sağlamadığı , İngilizce seviyesi, beklentilerinin ne şekilde olması gerektiği ve programın temel amaçlarının ne olduğu detaylı bir şekilde uzman danışman ekibimiz tarafından anlatılır.

Ardından kayıt işlemine geçilir. Work and Travel kayıt ücretini ödeyen öğrenciden programa katılım için gerekli belgeler temin edilir. İlk aşamada gerekli olan belgeler ve yapılacak işlemler ;

  • $500 ön kayıt ücreti ödemesi – ( Program ücretine dahildir)
  • Sözleşmenin imzalanması
  • Pasaport çıkarma işlemi veya varsa pasaport kopyası
  • 1 Adet 5x5 biometrik fotoğraf
  • 1 adet güncel  İngilizce öğrenci belgesi ve transkript
  • CV – Video resume hazırlanır. Bu noktada öğrencinin gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru girmesi programın en önemli unsurlarından biridir.

2- İş yerleştirme süreci

Work and Travel programında iş yerleşimi süreci: Gerekli belgeleri  ve bilgi girişlerini tamamlayan öğrencilere İngilizce seviyeleri  ve beklentileri doğrultusunda pozisyonlar önerilir. İş yerleştirme süreci  Work and Travel programında en fazla zaman ve sabır gerektiren süreçtir. Yaklaşık 1 ile 4 aylık bir zaman aralığında iş yerleştirmesi gerçekleştirilir. Grand Yurt Dışı Eğitim olarak Work and Travel kapsamında en geniş iş ağını sizlere sunacağımızın garantisini veriyoruz.

  • Bu süreçte iş listelerimizden seçtiğiniz işlere ya da sponsorlarımız ile yapacağınız mülakat sonucu gelen iş teklifleri doğrultusunda iş yerleşiminiz sağlanmaktadır. İş fuarlarında işverenlerle yüz yüze görüşerek, Skype üzerinden mülakata girerek veya mümkünse firmamız tarafından direk olarak yerleşiminiz sağlanmaktadır.
  • Size sunulacak işlere ait saatlik ücret, haftalık çalışma saati, işyerinin adı-lokasyonu, hangi pozisyonda çalışacağınız ve konaklama ile ilgili detaylar mevcut olacaktır. Bu detaylar doğrultusunda iş seçiminizi yapmanızı ve en önemlisi de İngilizcenize ve beklentilerinize uygun bir yerleşim sağlayarak sorunsuz bir yaz geçirmenizi sağlayacağız.
  • Çoğunlukla iş yerleşimleri, Skype üzerinden sponsor kuruluş veya işverenlerimiz tarafından yapılan mülakatlarıın ardından gerçekleşir.

Başarılı bir görüşmenin ardından iş yerleşiminiz gerçekleştirilir ve job offer( iş sözşleşmesi ) işveren tarafından imzlanıp tarafınıza gönderilir. Sözleşmemin içeriğinde çalışacağınız iş ile ilgili  her türlü detay yer almaktadır. Bu formun gelmiş olması %100 bu işe gideceğiniz anlamına gelmez. Çok nadir olsa da iş sözleşmesinin  ardından çeşitli sebeplerden dolayı işveren ya da sponsor kuruluş tarafından iş iptali veya değişimi gerçekleşebilir

İş yerleşiminiz esnasında ilk görüşmenizde yerleşemeyebilirsiniz. Bu noktada kesinlikte demoralize olmamalı ve kendinize güveninizi kaybetmemelisiniz. Emin olun ki size sunacağımız birçok farklı pozisyon daha olacaktır.

3- DS -2019 formunun Getirtilmesi ve Vize görüşmesi

İş sözlşemesini karşılıklı olarak  imzaladıktan sonra  ABD’deki sponsor kuruluşumuz tarafından   2-8 hafta aralığında  program boyunca en  önemli belgeniz olan DS 2019 (J-1 belgesi) tarafımıza gönderilir. Bu aşamadan sonra artık sabırsızlıkla beklediğiniz o büyük gün, vize randevunuz alınır.  Vize görüşmeniz  ABD konsolosluğundaki müsaitlik ve yoğunluğa göre en yakın 3 gün ile 1 ay sonrasına alınabilir. Vize görüşmeniz oldukça basit ve sohbet havasında birkaç dakika sürecek bir görüşmedir.  Vize görüşmenize girmeden önce sizlerle en az birkaç kez vize oryantasyonu ve temsili vize görüşmeleri gerçekleştireceğiz.

4- Vize Görüşmesi sonrası, Oryantasyon ve Amerika’ya varış

Bu aşamada artık geri sayım başlıyor. Amerika’ya gitmek için yapmanız gereken tek şey bavulunuzu hazırlayıp uçağınıza binmek olacaktır. Grand International tarafından uçak biletiniz ayarlanır, Amerika’ya gitmeden önce gerekli oryantasyon ve bilgilendirme yapılır. Aynı zamanda ABD’de yaşam koşulları ve programınız süresince dikkat etmeniz gereken hususlar hakkında detaylı bir oryantasyon verilmektedir. Katılımcıların Amerika'ya varış sonrası yapması gereken hayati derece önemli işlemler bulunmaktadır.

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim