Wat Uçak Bileti

Bu başlık altında work and travel kapsamında yapacağınız uçuşla ilgili bilmeniz gereken detaylar açıklanacaktır. Öncelikle wat uçak biletiniz tarafınıza mail olarak yollanmıştır, eğer biletinizi mail olarak almadıysanız lütfen bizden talep ediniz. Mailinizde biletinizi göremiyorsanız Gelen kutunuz dışında spam-gereksiz kutunuzu da kontrol ediniz ve eğer oradaysa güvenli olarak işaretleyiniz. Uçak biletinizin orijinali havalimanına vardığınızda ilgili havayolunun check in masasından size teslim edilecektir. Biletleriniz esnek olup aynı fiyat ve alt fiyatlarda yer olduğu sürece ücretsiz değiştirilmekte; üst sınıf veya fiyatlarda yer olması durumunda ise cüzi ücretler karşılığında değiştirilmektedir. Biletlerinizde biniş havalimanı veya herhangi bir ülkede stop-ara verme gibi değişiklikler ek ücret karşılığı yapılabilmektedir.

Work and Travel Uçak Bileti

Kesinlikle uçuşunuzdan en az  iki saat önce mutlaka havalimanında olunuz. Biletinizi teslim almanız, sınır kapısından çıkmanız ve uçağa ulaşmanız için bu süre idealdir. Havalimanına girdiğinizde içeride bulunan monitörlerden uçuşunuzu bulunuz ve ilgili perondan biletizi alıp bavullarınızı teslim ediniz. Biletlerinde ATATURK Havalimanı kalkışlı olan bütün uçuşlar ISTANBUL YENI Havalimanından yapılacaktır. SAW yazanlar ise Sabiha Gökçen'den gidecektir. 

Öncelikle KLM, Delta, Air France, British Airways, Alitalia gibi hava yollarında bagaj hakkınız 23 kg bagaja vereceğiniz bavul + 8 kg kabin şeklindedir. Daha fazla bagaj hakkına ihtiyacınız olursa ya da bavulunuz 23 + 8-10 kg"dan fazla olursa, havayolu firmasına göre 80-100 USD karşılığı 23 kg daha bagaj hakkı sağlanmaktadır. Lufthansa ve Tur Hava Yolları ile uçuyorsanız ise 23 + 23 + 10 yani toplam 56 kg hakkınız bulunmaktadır. Check in esnasında havalimanında satın alabilirsiniz. Bir diğer önemli nokta ise lütfen bavullarınızı havalimanında teslim ettikten sonra veya önce yurt dışı çıkış harç pulu almayı unutmayınız. Yanınızda bulundurmanız gereken belgeleri bagaja vermeyiniz. 

Work and Travel Uçak Bileti Fiyatları

Türkiye'den aktarmalı uçuyorsanız Istanbul'dan bavulunuzu verdikten sonra aktarmada tekrar bavulunuzu almayacaksınız. Son uçuş noktanızda indikten sonra bavulunuzu teslim alacaksınız. Örneğin Istanbuldan Amsterdam aktarmalı olarak Chicago'ya gidiyorsanız bagaja verdiğiniz bavulu Chicago'da teslim alacaksınız. Amsterdam da ise sadece el çantanızı alıp uçağınızı değiştireceksiniz.

Türkiyede gidecek olduğunuz havayolunun check in masasına gittiğinizde tek veya iki aktarmalı olarak uçuyorsanız size buradan Amerika’ya varana kadar ki biletleriniz değil sadece Avrupa ya da ABD’de yapacağınız aktarmalı uçuşa kadar olan biletiniz verilebilir. Örneğin istanbuldan – Chicago’ya giderken Amsterdam veya Paris’te aktarmanız olmuş olsun. İstanbul’dan size genellikle Amsterdam’a kadar olan biletiniz verilecektir. Amsterdam’da indiğinizde havayolununun check in masasına giderek bir sonraki uçuşunuzun boarding pass'ini almanız gerekmektedir. Aynı şekilde Avrupa’da size ABD'de yapacağınız aktarmanın bileti verilmediyse aynı işlemi Amerika’ya indiğinizde de yapmanız gerekmektedir. Ancak genelde bütün biletler istanbulda teslim edilmektedir. Lütfen uçuşunuza 1 saat kalana kadar havalimanı içerinde bulunan monitörlerden uçağa biniş kapınızı sürekli takip ediniz çünkü bu kapılar siz bileti teslim aldıktan sonra değişiklik gösterebilmektedir.