Prestij

Dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan bu ülkede eğitim almak, öğrencilerimiz için  prestijli bir durumdur. Dünyanın en iyi 20 üniversitesinin %90’ı bu ülkede bulunmaktadır. 4000’den fazla eğitim enstitüsü bulunan bu ülke, öğrencilerin her daim birinci tercihidir.

Akademik Esneklik

Amerika’da öğrenciler, üniversite eğitimlerini tamamlamak için 120 kredi almak zorundadır. Ancak Türkiye’nin aksine, ana dersleri aldıktan sonra, kalan kredileri farklı bölümlerden, merak ettiği, istediği dersleri alarak tamamlayabilirler. Böylelikle öğrenci hem geniş yelpazede bir eğitim almış olur hem de kendi bölümü dışında okuyan öğrencilerle sosyalleşme imkanı bulur.

Burs

Amerika, en fazla üniversite bursu dağıtan ülkedir. Bu ülkede, akademik başarılarınız dışında, spor, sanat gibi farklı alanlardaki başarılarınız da burs almanızı sağlamaktadır.

Kariyer İmkanı

Amerika'da üniversite eğitimini tamamlayan öğrenciler 12 aydan 29 aya kadar çalışma izni alabilirler (OPT). Eğer, öğrenci bu dönemde çalıştığı firma tarafından başarılı bulunursa, sponsor olarak öğrencinin H1B vizesi almasını sağlayacaktır.

Çok Kültürlü Yaşam

Çeşitli kültürlerden insanların bir arada yaşadığı bu ülkede, herkes din, dil, ırk ayrımı yapmaksızın birbirine karşı saygılı ve anlayışlıdır. Amerika üniversiteleri sadece kendi vatandaşlarına değil, yabancı öğrencilere de burs imkanı vermekte, sonrasında ise iş imkanı sunmaktadır. “Beyin göçü” kavramı, Amerika’nın bu tutumundan ileri gelmektedir.

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim