Eğitim Kalitesi

Birçok İtalyan Üniversitesi dünya sıralamasında üst sıralarda yer almaktadır. Politecnico di Milano ve Universita di Bologno en iyi 200 üniversite içinde yer alır. Özellikle Politecnico di Milano başarı sıralamasında Princeton Üniversitesinin yerini sallamış, 24. Sıraya yükselmiştir.

Eğitim Masrafları

İtalya’da üniversite eğitimi, Avrupa’nın birçok ülkesine göre çok daha uygun fiyatlıdır. İtalya’ya okumaya giden üniversite öğrencilerinin bir çoğu eğitim ve yaşam masraflarını tek başlarına karşılayabilmektedir.

İngilizce Dilinde Eğitim

İngilizce eğitim veren İtalyan Üniversite sayısı giderek artmaktadır. Yabancı öğrencilere yönelik birçok program bulunmaktadır. Özellikle moda ve dizayn konusunda dünya lideri olan İtalya’da eğitim almak artık daha kolay.

İtalya'da Üniversite Okumak

İş İmkanı

İtalyan üniversitelerinde eğitim alan öğrencilerin haftada 20 saat part-time çalışma izinleri vardır. Euro kuru üzerinden ücret alan öğrenciler eğitim hayatları bitene kadar, kendi masraflarını çıkarabilir, hatta yaşam standartları çerçevesinde para dahi biriktirebilirler.

İş Hacmi

Dünyanın en tanınmış birçok markasının doğduğu ülke İtalya’dır. Bu markaların bir kısmı; Ferrari, Gucci, Prada, Alberto Fasciani, Alberto Guardiani, AlvieroMartini, Bottega Veneta, Casadei, Cesare Paciotti, Diego Dolcini, Dolce&Gabbana, Emporio Armani, Fendi, Gianni Versace, Gianvito Rossi, Giorgio Armani, Giuseppe Zanotti, Gucci, Moschino, Prada, Roberto Cavalli, Salvatore Ferragamo, Sergio Rossi, Valentino ve daha yüzlercesi… İtalyan Üniversitelerinden mezun olan öğrencilerin bu ve benzeri şirketlerde iş bulma imkanı bulunmaktadır.

Kültürü

 İtalya yemeği, sanatı, tarihi, futbolu, arabaları, Vatikan başta olmak üzere tarihi binaları ile büyüleyici bir ülkedir. Kendinizi bu ülkenin büyüsüne kaptırmamak neredeyse imkansızdır. Hem bir İtalyan Üniversitesinde eğitiminizi tamamlarken hem de yepyeni bir dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz.

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim