Work and Travel kapsamında  birçok öğrencinin merak ettiği noktalardan biri de 2. İşte çalışma olanağıdır. 2. İşte çalışmanız ilk işvereninizle olan çalışmanızı aksatmamanız şartıyla yapabileceğiniz bir şeydir. Ek bir iş bulma girişimine öncelikle ABD’ye varışınız ve mevcut işinizde birkaç hafta çalışmanız sonucunda karar vermelisiniz. Birçok bölgede 2. İş bulmanız mümkündür ancak daha önce fiziksel güç gerektiren bu tarz işlerde uzun bir deneyiminiz olmadıysa, bedensel olarak bunu kaldırmanız gerçekten çok zor olabilir.

Bütün zamanınızı çalışmaya ayırmanızda programdan tam anlamıyla istenilen verimi almanızda ayrıca negatif bir etki olacaktır. Bu noktada boş zamanlarınızı daha fazla çalışmaya ayırarak değil çeşitli event ve organizasyonlara katılım sosyalleşmek için değerlendirmenizi ve gerek ABD kültürü gerekse İngilizceyi daha iyi geliştirmeyi sağlamanızı öneririz.

İkinci bir iş bulmanız durumunda program sponsorlarımız veya bize öncelikle bu işin program kapsamında çalışabileceğiniz legal bir iş olup olmadığını danışınız. Şayet bize ya da sponsor kuruluşa danışmadan böyle bir girişimde bulunur ve tespit edilirseniz vizeniz ve programınız iptal olabilir, Amerika’ya bir daha girememe gibi bir durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Work and Travel programı öğrencilerinin Fabrika,Taşımacılık, Pedicap, chair ride, seyyar yapılan işler, moto kurye Alaska balık fabrikaları vb. işlerde çalışması kesinlikle yasaktır. 2. İş olarak yukarıda size belirtilen sektörlerde bir işte çalışmanız mümkün değildir. Ikinci bir işte çalışmaya başlamadan önce gerekli olan birkaç basit formu doldurup sponsor kuruluştan onay aldıktan sonra çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu noktada dikkat etmeniz gereken en önemli şey sponsorunuzdan gerekli onayları almadan kesinlikle 2. işte çalışmaya başlamayınız.. Lütfen Dikkat !

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim