Work and Travel Nedir?

Work and Travel - Amerikan Hükümetinin yetkilendirdiği sponsor kuruluşlar aracılığı ile organize edilen bir kültürel değişim programıdır. Program kapsamında katılımcılara J1 – değişimli ziyaretçi vize türü ile yaz aylarında sezonluk işlerde çalışma imkanı sunulmaktadır. Programın temel amacı Amerikan Kültürünü genç nesillerin öğrenmesini sağlamak ve kültürel bir etkileşim oluşturmaktır.  

Work and Travel Dünya’nın birçok farklı ülkesinden üniversite öğrencilerinin yaz tatilleri boyunca Amerika’da çalışıp İngilizcelerini geliştirme imkanı buldukları, gerçek bir işletmede çalışarak iş disiplini ve deneyim elde ettikleri, ABD’de bulundukları süre boyunca günlük hayatı gözlemleyerek farklı bir vizyon kazanma imkanı buldukları harika bir değişim programıdır. 

Aynı zamanda yabancı bir ülkede farklı bir dil konuşarak kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı öğrenecek, problem çözme ve alternatifler bulma, girişimcilik, özgüven gibi konularda da kendinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Work and Travel programı kapsamında öğrenciler üniversitelerinin yaz tatili başlangıç ve bitiş aralığında 3-4 aylık bir çalışmanın ardından programın ikinci aşaması olan 30 günlük Travel sürecine geçmekte, yaz boyunca biriktirdikleri para ile Amerika’nın bir çok farklı eyaleti ve şehrine seyahat etme ve alışveriş yapma şansı bulmaktadır. 

Programın amacı ne tam anlamıyla tatil ve eğlence, ne tam olarak çalışma ya da dil öğrenme değildir. Work and Travel bunların hepsini gerçekleştirebileceğiniz her üniversite öğrencisinin katılması gereken oldukça faydalı bir kültürel değişim programıdır.