Amerika'da Dil Eğitimi Almanın Önemi

Eğitim ya da iş hayatında yabancı dilini geliştirmek, ikinci bir yabancı dil öğrenmek ya da yabancı dil sınavlarında başarılı olmak isteyenler için en verimli yöntem yurtdışında dil eğitimi almaktır. Yurtdışında alınan yoğun eğitim ve yapılan pratik sayesinde dil öğrenimi Türkiye’de yapılan bir dil öğrenimine göre çok daha başarılı bir şekilde sonuçlanmaktadır. Bunun yanı sıra farklı kültürlerden insanlarla tanışma fırsatı elde edilir ve bu etkileşim dünyaya başka bir açıdan bakabilmenize yardımcı olur. Yabancı bir ülkede tek başına yaşama deneyimi hem sizi olgunlaştırır hem de özgüveninizi arttırır. Aynı zamanda yurtdışında dil eğitimi almış olmak özgeçmişinizi güçlendirmede büyük bir artı olmaktadır.

Yurtdışında dil eğitimi alarak hem İngilizce gramerinizi hem de pratiğinizi geliştirebileceğiniz gibi unutamayacağınız bir hayat tecrübesi de elde etmiş olursunuz. Yabancı bir ülkede tek başınıza yaşamak, farklı kültürlerden insanlarla tanışmak ve İngilizce öğrenmeye gayret göstermek özgüveninizi çok arttıracaktır. Aynı zamanda yurtdışında dil okulu programlarına katılarak birçok farklı yer görebilir ve dünyaca ünlü birçok noktayı gezebilirsiniz. Bunula beraber gittiğiniz şehirde birçok festival, kültür – sanat ve spor faaliyetlerine katılabilir ve farklı dünyaları keşfetmiş olursunuz. Yurtdışında dil eğitimi almak öğrencilere sadece bir dil öğrenme becerisi ya da kariyerleri için güzel bir adım oluşturmakla kalmaz aynı zamanda öğrencilerin kişisel gelişimlerine ve ufuklarının açılmasına da yardımcı olur. Yurtdışında dil eğitimi almak İngilizce’ye akıcı bir şekilde hakim olmanızı sağlayacağı gibi farklı kültürleri tanımanızı da sağlar.

Yurtdışında dil eğitimi alınabilecek en ideal ülkelerden biri Amerika’dır. Amerika kozmopolit yapısı, çok fazla dil okulu seçeneği barındırması ve her bütçeye uygun seçenek sunması gibi sebeplerle öğrencilerin tercih sebebidir. Çok renkli bir hayat tarzı olan Amerika’da hemen hemen her kültüre ait insanla tanışma fırsatı bulabilirsiniz. Böylelikle dil eğitiminiz süresince sadece Amerika kültürünü değil başka kültürleri de tanımış olursunuz. Yılın her dönemi kayıt olunabilen dil okullarıyla Amerika’da her İngilizce seviyesine uygun dil kursu tiplerini bulmak mümkündür. Bununla birlikte Amerika’da eğitim aldığınız süre boyunca dünyanın en ünlü cazibe merkezlerini gezme fırsatı da bulabilirsiniz.

Amerika Dil Okulları

Neden Amerika’da Dil Eğitimi Tercih Etmeliyim?

Bir dili tam anlamıyla öğrenmenin en etikili yolu o dilin konuşulduğu ülkede yaşamaktır. Günümüzde iş ve sosyal hayattaki önemi sebebiyle en çok öğrenilmek istenilen dil İngilizce’dir. Bu sebeple iş ve eğitim hayatında dil problemi yaşamak istemeyen, çeşitli sınavlarda başarı elde etmek isteyen, hem dil öğrenmek hem farklı deneyimler elde etmek isteyenlerin ilk aklına gelen tercihlerden biri Amerika’dır. Amerika hem okul seçeneklerinin fazlalığı hem yaşam şartlarının İngiltere’ye göre nispeten uygun olması gibi sebeplerle dil öğrenmek isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Bunun dışında Amerika’da dil eğitimi aldıktan sonra lisans ya da master programlarına devam edilebilir; bu programlar için bütçeniz yeterli değilse çok faydalı sertifika programlarına kayıt olabilirsiniz.

Amerika dil eğitimi için zincir ve butik okullarıyla sayısız olanak sunmaktadır. Amerika’da dil eğitimi için Boston gibi dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan bir eğitim şehrini tercih edebilirsiniz. Daha hareketli ve Central Park gibi ikonik simgelere sahip New York’ta hem dil eğitimi alabilir hem de Amerikan rüyasını yaşayabilirsiniz. San Diego gibi tatil kentinin eğlenceli dünyasında İngilizce dil eğitimi alabilirsiniz. Bununla birlikte yüzlerce şehre sahip olan Amerika’da eğitim almak için bütçenize en uygun şehri ve İngilizce seviyenize en uygun dil okulunu bulmanız son derece kolaydır. Amerika’da birçok özel butik ve zincir dil okulunu bulabileceğiniz gibi bazı üniversitelerin bünyesinde bulunan ve üniversiteyle aynı yerleşkeyi paylaşan dil okulları da bulmanız mümkündür. Amerika’da anlaşmalı olduğumuz dil okullarımız öğrencilerine en kaliteli dil eğitimi hizmetini vermeyi hedefledikleri gibi haftasonları ya da ders saatleri dışında düzenledikleri sosyal aktivitelerle öğrencilerinin konuşma becerilerini geliştirmeyi de hedeflemektedir. Bununla beraber şehir gezileri, partiler ve konuşma kulüpleri gibi sosyal aktivitelerle öğrenciler keyifli vakit geçirmektedir. Aynı zamanda okullarımız öğrencilerine internet, oyun odası, dinlenme salonu ve kafeterya gibi imkanlar da sunmaktadır.

Amerika dünyanın en önemli eğitim, finans, spor, medya kuruluşlarının merkezi olması sebebiyle tam bir cazibe merkezidir. Bu ülkede yaşayarak dünya devi şirketleri ve eğlence merkezlerini yakından tanıyabilir, Amerikan kültürünü öğrenme fırsatı elde edebilirsiniz. Aynı zamanda Amerika dünyanın en ünlü turistik merkezlerine sahiptir. Dil okuluna gelen öğrenciler eğitim sürelerinden arta kalan zamanlarda bu yerleri gezme şansı bulmaktadırlar. Öğrenciler Özgürlük Heykeli, Central Park, Hollywood ya da Miami gibi Amerika’nın en ünlü yerlerini gezebilecekleri gibi ülkedeki doğal güzelliklerin ve plajların da keyfini çıkarabilirler. Amerika’da doğayla iç içe birçok park, macera severler için aktiviteler, devasa eğlence ve tema parkları ya da muhteşem gece kulüpleri bulabilirsiniz. Benzersiz bir ülke olan Amerika’da öğrenciler kültür – sanat, spor aktivitesi ve müzik eğlencesi olarak çok fazla seçenek bulmaktadırlar. Bununla beraber öğrenciler Amerika‘nın kozmopolit yapısı sayesinde sadece Amerikan kültürünü değil diğer ülke vatandaşlarıyla arkadaş olarak onların kültürlerini de tanıyabilmektedir. Amerika’da dil eğitimi almak öğrenciler için unutamayacakları bir hayat tecrübesi olacaktır. Okyanus aşırı bir ülkede tek başınıza dil öğrenmeye çalışmak özgüveninizi geliştireceği gibi Amerika’da yaşama deneyiminiz de CV'niz için büyük bir artı olacaktır.

Amerika’da İngilizce eğitimi almak dünyaca ünlü dil okullarını tercih edebileceğiniz gibi dil eğitimi programı sunan üniversiteleri de tercih edebilirsiniz. Amerika’da birçok üniversite lisans ya da yüksek lisans eğitimi alacak öğrenciler için dil eğitimi kursları açmaktadır. Bu programlar genel İngilizce kursu almak isteyen öğrenciler için uygun olmayacaktır. Üniversitelerin bünyesinde öğrenciler için genellikle akademik İngilizce ve IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlık kursları olmaktadır.

Amerika dil eğitimi için gelen öğrencilere kaliteli eğitimden teknolojik imkanlara kadar çok çeşitli avantajlar sunmaktadır ve bu yüzden Amerika’da dil eğitimi almak kaçırılmayacak bir fırsattır. Amerika’da dil eğitimi aldığınız süre boyunca hangi şehirde olursanız olun muhakkak yapacak çok şey ve gezecek çok sayıda yer bulacaksınız. Müzikalleri, tiyatroları, sinemaları, gece hayatı, galerileri ve müzeleri ile Amerika her şehrinde ayrı bir keşfedilecek nokta barındırmaktadır. Bunun yanı sıra ülkenin birçok yerinde sayısız doğal güzellikler, plajlar, dünyaca ünlü şehir parkları bulunmakta ve öğrenciler buralarda çok keyifli vakit geçirmektedir.

Amerika dil okulu için gelen öğrencilere çalışma izni vermemektedir. Ancak dil eğitiminden sonra Amerika’da lisans ya da yüksek lisans eğitimi almaya devam eden öğrenciler haftada 20 saat olmak üzere part time çalışma iznine sahip olmaktadırlar.

Amerika’da İngilizce seviyenize en uygun dil programını ve bütçenize en uygun şehri seçmek, Amerika dil okulları ve Amerika dil okulu fiyatları, konaklama işlemleri ve diğer tüm süreçler hakkında detaylı bilgi almak için bizi arayabilirsiniz. Grand Yurtdışı Eğitim ve Kariyer Danışmanlığı olarak uzman yurtdışı eğitim kadromuzla ücretsiz olarak danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

New York, San Francisco, Boston Amerika Dil Okulları

Amerika’da Dil Eğitimi İçin En Çok Tercih Edilen Şehirler

Amerika yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen insanların en çok tercih ettikleri ülkelerden biridir. Amerika’nın dünyanın en iyi üniversitelerine ve kolejlerine ev sahipliği yapması, sınırsız eğlence olanakları ve İngilizce pratik yapma imkanının çok fazla olması gibi sebeplerle öğrenciler arasında çok popüler olduğu görülmektedir.

Amerika’da dil eğitimi denince akla gelen şehirler de hiç şüphesiz ki ülkenin turistik anlamda da en çok dikkat çeken şehirleri olan New York, San Francisco ve Boston’dır. Dünyanın en önemli kültür – sanat, eğitim, finans ve medya merkezleri olan bu şehirler dil eğitimi için her yıl binlerce öğrenciyi misafir etmektedir. Bu şehirlerin ardından ise muhteşem doğal güzellikleri ve eğlence olanakları ile Los Angeles ve San Diego gelmektedir. Sahip oldukları ılıman iklim ve eşsiz plajlar ile tüm dünyanın gözdesi olan şehirler dil eğitimi için seçilebilecek en ideal şehirlerdendir. Her yıl milyonlarca turist ve binlerce dil okulu öğrencisi ağırlayan bu şehirlerde İngilizce pratik yapma imkanınız çok fazla olacaktır. Ancak Amerika’da bu metropollerde yaşam giderlerinin son derece yüksek olduğu unutulmamalıdır. Ancak ülkenin Santa Barbara gibi daha küçük bölgelerinde hem kurs ücretleri daha uygundur hem de yaşam giderleri daha düşüktür. Bunun dışında Texas Amerika’nın öğrenciler için en uygun şehirlerinin başında yer almaktadır. Genç nüfusu çok yüksek olan şehrin eğlence kültürü ve festivalleri de çok ünlüdür. New York ile Washington DC arasında bulunan Philadelphia ise bu şehirlere göre çok daha uygun yaşam maliyetlerine sahiptir. Bununla birlikte Philadelphia neredeyse bütün cazibe merkezlerine çok yakında konumdadır.

Amerika’nın hemen hemen her şehrinde butik ve zincir dil okulları olmak üzere çok fazla dil okulu seçeneği bulunmaktadır. Hangi şehirde ve dil okulunda dil eğitimi almak istediğiniz tamamen İngilizce seviyenize ve eğitim sürecinden beklentinize göre değişecektir. Bununla beraber hangi şehri ya da dil okulunu seçerseniz seçin Amerika’da anlaşmalı olduğumuz dil okullarımız öğrencilerine en verimli dil eğitimi hizmetini vermeyi hedeflemektedir. Aynı zamanda okullarımız haftasonları ya da eğitim saatleri dışında sosyal aktiviteler düzenleyerek öğrencilerinin İngilizce pratik yapmasını desteklemekte ve keyifli vakit geçirmelerini amaçlamaktadır. Amerika’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler yılın her döneminde eğitimlerine başlayabilmektedir.

Amerika Dil Okulu Fiyatları 2024

Amerika dil okulu çeşitliliği en fazla olan ülkelerin başında yer almaktadır. Amerika dil okulları fiyatları seçeceğiniz şehre, kurs türüne ya da kursun süresine göre değişecektir. Amerika dil okulu fiyatları özellikle okulunuzu seçtiğiniz şehre ve okulun zincir dil okulu mu butik dil okulu mu olduğuna göre farklılık göstermektedir. Amerika’da anlaşmalı olduğumuz dil okullarında genel İngilizce kursları ücretleri aylık olarak 800 – 1000 $ arasında değişmektedir. Amerika dil okulları yılın belirli dönemlerinde konaklama fiyatları da dahil olmak üzere Türk öğrencilere özel 6-9 aylık paket programlar sunmaktadır. Amerika dil okulu fiyatları ve paket programları hakkında detaylı bilgi almak için alanında uzmanlaşmış yurtdışı eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz.

Amerika dil okulları 2024 yılı güncel fiyatları aşağıdaki şekildedir. 

 

Okul AdıŞehirHaft. DersKurs 48121624KayıtKonaklamaKonaklama TipiAile Yanı
   TipiHaftaHaftaHaftaHaftaHaftaÜcretiAyarlamaÖğün (SC-BB-HB-FB)Haftalık
EC EnglishBoston24Sabah$1.442,00$2.884,00$3.864,00$5.152,00$7.224,00$170,00$95,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$350,00
EC EnglishNew York24Sabah$1.442,00$2.884,00$3.864,00$5.152,00$7.224,00$170,00$95,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$420,00
EC EnglishNew York 30+24Sabah$1.442,00$2.884,00$3.864,00$5.152,00$7.224,00$170,00$95,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$420,00
EC EnglishSan Francisco24Sabah$1.470,00$2.940,00$3.948,00$5.264,00$7.308,00$170,00$95,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$350,00
EC EnglishSan Diego24Sabah$1.470,00$2.940,00$4.032,00$5.376,00$7.392,00$170,00$95,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$350,00
EC EnglishLos Angeles24Sabah$1.470,00$2.940,00$3.948,00$5.264,00$7.392,00$170,00$95,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$350,00
Kaplan InternationalBoston24Sabah$1.680,00$3.210,00$4.545,00$6.060,00$8.100,00$200,00$100,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$325,00
Kaplan InternationalChicago24Sabah$1.485,00$2.850,00$4.050,00$5.400,00$7.200,00$200,00$100,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$290,00
Kaplan InternationalLos Angeles24Sabah$1.680,00$3.210,00$4.545,00$6.060,00$8.100,00$200,00$100,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$340,00
Kaplan InternationalNew York24Sabah$1.785,00$3.420,00$4.860,00$6.480,00$8.640,00$200,00$100,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$405,00
Kaplan InternationalNew York 30+24Sabah$1.785,00$3.420,00$4.860,00$6.480,00$8.640,00$200,00$100,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$405,00
Kaplan InternationalSan Francisco24Sabah$1.620,00$3.090,00$4.410,00$5.880,00$7.830,00$200,00$100,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$325,00
Kaplan InternationalSanta Barbara24Sabah$1.620,00$3.090,00$4.410,00$5.880,00$7.830,00$200,00$100,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$325,00
Kaplan InternationalSeattle24Sabah$1.485,00$2.850,00$4.050,00$5.400,00$7.200,00$200,00$100,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$290,00
LSINew York20Sabah$1.183,00$2.366,00$3.393,00$4.524,00$6.240,00$100,00$150,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$340,00
LSIBoston20Sabah$1.105,00$2.210,00$3.120,00$4.160,00$5.772,00$175,00$150,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$285,00
LSISan Diego20Sabah$1.105,00$2.210,00$3.120,00$4.160,00$5.772,00$175,00$150,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$280,00
LSISan Francisco20Sabah$1.105,00$2.210,00$3.120,00$4.160,00$5.772,00$175,00$150,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$320,00
New York Language CenterNY - Manhattan20Sabah$840,00$1.640,00$2.160,00$2.800,00$4.080,00$200,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - BBN/A
New York Language CenterNY - Queens20Sabah$760,00$1.400,00$1.920,00$2.480,00$3.480,00$200,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - BBN/A
Oxford House CollegeNew York22Sabah$1.155,00$2.160,00$3.240,00$4.020,00$5.850,00$150,00$150,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$330,00
Oxford House CollegeBoston22Sabah$1.095,00$2.040,00$3.060,00$3.780,00$5.490,00$150,00$150,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$375,00
Oxford House CollegeMiami22Sabah$1.200,00$2.160,00$3.240,00$4.260,00$6.210,00$150,00$150,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$480,00
OHLAAventure, FL25Sabah$1.200,00$2.400,00$3.600,00$4.800,00$7.200,00$200,00$200,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$368,00
OHLAMiami25Sabah$1.200,00$2.400,00$3.600,00$4.800,00$7.200,00$200,00$200,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$368,00
OHLABoca Raton, FL25Sabah$1.120,00$2.240,00$3.360,00$4.480,00$6.720,00$200,00$200,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$368,00
OHLAOrlando, FL25Sabah$1.120,00$2.240,00$3.360,00$4.480,00$6.720,00$200,00$200,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$368,00
OHLATampa, FL25Sabah$1.140,00$2.280,00$3.420,00$4.560,00$6.840,00$200,00$200,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$343,00
TALK EnglishAtlanta22Sabah$1.620,00$3.040,00$4.560,00$5.600,00$8.400,00$150,00$75,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$300,00
TALK EnglishAventure, FL22Sabah$13.620,00$3.040,00$4.560,00$5.600,00$8.400,00$150,00$75,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BBN/A
TALK EnglishBoston22Sabah$1.620,00$3.040,00$4.560,00$5.600,00$8.400,00$150,00$75,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$310,00
TALK EnglishFort Lauderdale22Sabah$1.620,00$3.040,00$4.560,00$5.600,00$8.400,00$150,00$75,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$300,00
TALK EnglishMiami22Sabah$1.620,00$3.040,00$4.560,00$5.600,00$8.400,00$150,00$75,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BBN/A
TALK EnglishSan Francisco22Sabah$1.620,00$3.040,00$4.560,00$5.600,00$8.400,00$150,00$75,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$320,00
California Language AcademySan Diego21Sabah$1.232,00$2.272,00$3.168,00$4.224,00$6.048,00$150,00$125,00Aile Yanı - Tek Kişilik - FB$490,00
California Language AcademySan Francisco21Sabah$1.232,00$2.272,00$3.168,00$4.224,00$6.048,00$150,00$125,00Aile Yanı - Tek Kişilik - FB$695,00
California Language AcademyLos Angeles21Sabah$1.232,00$2.272,00$3.168,00$4.224,00$6.048,00$150,00$125,00Aile Yanı - Tek Kişilik - FB$490,00
Colege of English LanguageSan Diego24Sabah$1.560,00$3.040,00$4.560,00$5.760,00$7.680,00$150,00$200,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$330,00
Colege of English LanguageSan Diego - PB24Sabah$1.560,00$3.040,00$4.560,00$5.760,00$7.680,00$150,00$200,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$330,00
Colege of English LanguageLos Angeles24Sabah$1.560,00$3.040,00$4.560,00$5.760,00$7.680,00$150,00$200,00Aile Yanı - Tek Kişilik - BB$370,00
ELSChicago,IL20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - HB$370,00
ELSCincinnati20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - HB$335,00
ELSCleveland,OH20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - $325,00
ELSHouston,TX20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - HB$370,00
ELSLos Angeles,CA20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - BB$475,00
ELSNashville,TN20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - $290,00
ELSManhattan,NY20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - BB$375,00
ELSPhıladelphıa,PA20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/ADouble Occupancy$375,00
ELSSan Francisco North Bay,CA20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - HB$440,00
ELSSt. Paul, MN20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - HB$355,00
ELSSt. Petersburg, FL20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - HB$385,00
ELSTampa, FL20Sabah$1.360,00$2.720,00$3.840,00$5.120,00$7.200,00$180,00N/AAile Yanı - Tek Kişilik - HB$385,00

Amerika’da Dil Kursu Tipleri

Amerika’da ister çeşitli sınavlardan başarı elde etmeye yönelik olsun ister iş hayatındaki dil becerilerini geliştirmeye yönelik olsun çok çeşitli İngilizce kurs tipleri mevcuttur. Seçilen programa ve dil yetkinliğine göre eğitimin süresi birkaç hafta ile iki yıl arasında değişebilmektedir. Amerika dil okulları içinde en çok tercih edilen kurs tipleri ise IELTS, TOEFL, GMAT, GRE gibi sınavlarda başarılı olmaya yönelik özelleştirilmiş kurslardır. Bunun dışında iş hayatında ilerlemek isteyenlere özel, iş hayatı için İngilizce kursları da mevcuttur. Bu kurslarda hukuk İngilizcesi, tıp İngilizcesi gibi spesifik alanlarda uzmanlaşabilirsiniz. İngilizce seviyenize ve öğrenme amacınıza göre genel İngilizce ve yoğun İngilizce programlarından seçim yaparak İngilizcenizi geliştirebilirsiniz. Amerika’da anlaşmalı olduğumuz dil okullarında genel İngilizce, yarı yoğun İngilizce, yoğun İngilizce, IELTS ve TOEFL sınavlarına hazırlık kursları, iş hayatı için İngilizce , akademik İngilizce gibi çok geniş bir yelpazede dil kursu programları bulabilirsiniz.. bunların dışında Amerika’da bazı dil okullarında Pathway programları bulunmaktadır. Kaydolduğunuz dil okulunda Pathway programı varsa şayet belli bir İngilizce seviyesine geldikten sonra dil okulunun anlaşmalı olduğu üniversitelere ya da kolejlere geçiş hakkına sahip olmuş olursunuz. Böylelikle Amerika’da alacağınız dil eğitimini bir adım öteye taşıyarak akademik eğitim de almış olursunuz. 

Amerika’da Yaşam

Amerika’da hemen hemen her şehirde dil okulları hizmet vermekte; buna ek olarak bazı üniversitelerin de kendi bünyesinde dil eğitimi hizmeti verdiği görülmektedir. Dil okulu ücretleri ve hayat giderlerinin maliyeti şeçilecek şehre göre değişim göstermektedir. Ancak New York ya da Washington DC gibi çok büyük şehirler haricinde Amerika’da yaşamın pahalı olduğu söylenemez. Amerika’nın görece daha uygun şehirlerinde de dünyaca ünlü dil okullarını bulabilir ve eğitiminizi burada tamamlayabilirsiniz. Böylelikle hem yaşam giderleri açısından çok zorlanmaz hem de kaliteli bir dil eğitimi almış olursunuz.

Amerika'da Dil Okulu ve Yaşam

Amerika’da çok renkli bir öğrenci hayatı olduğu gibi ülkenin yabancı öğrenciler için çok sıkı kurallarının da olduğu unutulmamalıdır. Örneğin Amerika’da dil eğitimi için bulunan öğrencilerin çalışma izni yoktur. Bu kuralın ihlal edilmesi ciddi bir suç teşkil etmektedir. Bunun dışında Amerika’nın hangi şehrinde olursanız olun eğitim sürecinizi son derece keyifli geçirmiş olursunuz. Son derece kozmopolit ve dinamik bir ülke olan Amerika tema parkları, gece kulüpleri ve kültür – sanat faaliyetleriyle öğrenciler için çok ideal bir ülkedir. Bunun yanı sıra kişisel harcamalarınızla orantılı olarak Amerika’nın yaşam maliyetlerinin öğrenciler için ağır olacağı unutulmamalıdır.

Amerika’da dil eğitimi alacak kişilerin sosyal aktiviteler ve eğlence dünyası açısından şanslı olduklarını söylemek mümkündür. Özellikle San Diego ve Los Angeles gibi kıyı kesimlerde, müzik, spor, sinema gibi sosyal aktivitelerle eğlenip keyifli anlar yaşanabilir. Amerika’nın eşsiz coğrafyası gezmeyi ve keşfetmeyi sevenleri beklemektedir. Dünyanın en büyük müzik piyasasına ev sahipliği yapan Amerika’da büyük stad konserleri, müzikaller; sporseverler için NBA ya da NASCAR; gezi tutkunları için Grand Canyon’dan Walt Disney World’e kadar çok geniş bir yelpazede aktivite seçenekleri mevcuttur.

Amerika çok geniş bir yüzölçümüne sahip olduğu için ulaşım seçenekleri bölgelere göre farklılık göstermektedir. Ancak ülkenin genelinde yaygın olarak karayolu tercih edilmektedir. Metro ve tren hattı da gelişmiş olan ülkede özellikle şehirler arası ulaşımda tren tercih edilecekse biletin önceden alınması maliyet açısından faydalı olabilir. Yerel toplu taşıma için tek binişlik bilet 2.30$, aylık ücret ise 70$’dır. Konaklama ücretleri aile yanı ya da yurt seçeneklerine göre 200-600$ arasında değişiklik göstermektedir. McDonalds ya da benzeri fast food zinciri restaurantlardaki menülerin ortalama fiyatı 7$’dır. Amerika’da bir metropol  merkezinde tek odalı daire kirası ortalama 1.200$’dır. Aylık faturalar (internet + elektrik + ısınma + çöp toplama) 200$ civarındadır. Refah seviyesi yüksek ve sosyal hayat artıları olan Amerika’da dil okulu öğrencileri için çalışma izni yoktur.

Amerika çok kozmopolit bir ülke olduğu için mutfağında da farklı tatları görebilmek mümkündür. Ülkede hemen hemen her kültüre ait restoranlar bulunabilir. Amerika’nın hemen hemen her şehrinde özellikle bir Çin Mahallesi bulunmaktadır ve Çin yemekleri çok ilgi görmektedir. Bununla birlikte Kaliforniya kıyılarında Meksika ve Latin yemekleri kültürünü görmek mümkündür. Amerika’da istediğiniz damak zevkine uygun istediğiniz tarzda restoran bulabilirsiniz. Ülkede özellikle öğrencilerin en çok tercih ettikleri yemekler ise Amerika’nın milli yemeği olan hamburger ve sokak lezzetleridir. Öğrenciler açısından son derce uygun fiyatlı olan bu yemekler aynı zamanda çok lezzetlidir.

Amerika’da Konaklama Seçenekleri

Dil eğitmi için Amerika’ya gitmek isteyen öğrencilerin kafasındaki soru işaretlerinden biri de konaklamadır. Amerika’ya dil eğitimi için giden öğrencilerin konaklama seçenekleri arasında aile yanı konaklam ve yurt tipi konaklama bulunmaktadır. Dil eğitimi için giden öğrenciler paylaşımlı öğrenci evlerinde de konaklayabilmektedir. Ancak Amerika’nın birçok yerinde kiralar ve yaşam giderleri yüksek olduğu için ev konaklaması maliyet olarak öğrencilerin çok tercih ettikleri bir seçenek değildir. Amerika’ya dil eğitimi için giden öğrencilerin çoğunlukla tercih ettikleri konaklama modeli aile yanında konaklamadır. Okul tarafından güvenlik kontrolleri yapılan aile evlerinde, tek kişilik ya da çift kişilik odalarda konaklamak mümkündür. Bu konaklama şeklinde kahvaltı ve akşam yemeklerinin aile tarafından hazırlanması maddi olarak rahat etmenize yardımcı olmaktadır. Aile yanında konaklamanın en büyük artılarından biri de dil pratiği yapmanıza olanak tanımasıdır. Bunun yanında yurt ya da otel tipi konaklamalar da tercih edilen konaklama seçenekleri arasındadır.. Yurt tipi konaklamalarda paylaşımlı odalarda kalarak hem farklı kültürlerden insanlarla tanışabilir hem de konaklama maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Bununla birlikte yurt konaklamalarında konaklama ücretlerine yemek dahil değildir. Ancak her yurdun kendine ait mutfağı bulunmaktadır ve öğrenciler yemeklerini burada yapabilmektedir. Bunun yanı sıra hem maddi açıdan hem de dil pratiği açısından en çok tercih edilen aile yanı konaklamadır. Konaklama ücretleri şehirden şehire değişmektedir. Çok büyük şehirler haricinde aile evleri genellikle okulunuza yakın olmaktadır. Yurtlar ise hemen hemen her şehirde aile evlerine göre okullara daha yakın konumdadır. Amerika’da yaşadıkları şehre göre öğrenciler paylaşımlı evlerde kalmayı da tercih edebilmektedir. Çok büyük metropoller dışında ülkede öğrencilerin ev paylaşması bütçelerini çok zorlamamaktadır.

Amerika F1 Öğrenci Vizesi

Amerika’da dil okuluna kayıt olduktan sonra başvurmanız gereken vize tipi F1/F2’dir. Vize başvurusu yapacak kişi ilk önce DS-160 formunu doldurmalıdır. Daha sonra İngilizce eğitim alacağınız okul tarafından kabul edildikten sonra, okulun size gönderdiği l-20 (F1) formunu okuyup imzalamanız gerekir. Vize başvurusu l-20’de belirtilen kayıt tarihinden en erken 120 gün öncesinden yapılabilir. Amerikan konsolosluğunda mülakata gitmeden en geç üç gün öncesine kadar SEVIS bedeli yatırılmalıdır. SEVIS bedelinin ödendiğine dair dekont, transcript, eğitim süresince masraflar kim tarafından karşılanacaksa o kişiye ait gelir belgesi, vize başvuru bedelinin ödendiğine dair dekont gibi belgeler eksiksiz şekilde tamamlanmalıdır. Ek olarak nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport, 2 adet biyometrik fotoğraf, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği, şahsi vize talep dilekçesi gibi belgeler de istenilmektedir.

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim