New York’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

1524 yılında Hollandalılar Manhattan’ı yerlilerden satın alıp New Amsterdam ismini verdikleri New York, 1664 yılında York Dükü’ne yaş günü hediyesi olarak satılmıştır ve bu tarihten sonra ismi bugünkü adıyla aynı olarak New York olmuştur.

New York City ABD’nin en kalabalık şehri ve dünyanın en kalabalık metropolitan alanlarından New York’un merkezidir. New York medya, sanat, ticaret ve finans gibi birçok alanda dünyanın en önde gelen, yönetici şehirlerinden biridir. Aynı zamanda Birleşmiş Milletler Genel Konseyi binası da bu şehirde bulunmaktadır. Dünyadaki en meşhur ve en büyük gökdelenler New York’ta yer almaktadır. Şehir Brooklyn, Manhattan, Queens, the Bronx ve Staten Island olmak üzere 5 bölümden oluşmaktadır. Her bölgenin kendine özgü dokusu bulunan New York, her milletten insanı barındıran kozmopolit bir şehirdir. Manhattan ekonomik ve kültürel olarak birçok yapıyı barındırması sebebiyle New York’un kalbi gibidir.

Sürekli hareketli olan bu şehirde Özgürlük Anıtı ve Brooklyn Köprüsü gibi simgeleşmiş yapılar mevcuttur. Şehirde sayısız müze, performans sanatları gösteri merkezleri ve galeri bulunmaktadır. New York hareketli yapısı ve sınırsız imkanı ile Amerikan rüyasının yaşandığı şehirdir. Şehirde neredeyse her milletten insan yaşamaktadır ve dünyadaki en kozmopolit şehirlerin başında New York gelmektedir.

New York’ta şehir içi ulaşım çoğunlukla metroyla sağlanmaktadır ve metro 7/24 açıktır. Böylelikle şehirde eğlence hayatı da hiç bitmemiş olmaktadır. Nemli ve karasal iklime sahip olan New York’ta kar fırtınaları ve tropik fırtınalar da görülmektedir.

New York Hakkında İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim