New York’ta şehrin merkezi bölgelerindeki gezilecek noktalara yürüyerek ulaşmak mümkündür. Ancak şehir çok büyük ve gezilecek yerler çok fazla olduğu için toplu taşıma kullanmanız gerekmektedir. Şehrin özellikle metro ağı çok gelişmiştir. Metro kullanarak şehrin her noktasına ulaşabilirsiniz. Tek Ride Metro Card’a 3 $ ödeyerek 2 saat sınırsız dolaşım hakkı elde edebilirsiniz. Pay-Per Ride Metro Cards’a ise istediğiniz miktarda para yükleyerek seyahat edebilirsiniz. Şehir içi ulaşımda trafik yoğun olduğu için metroyu kullanmak en mantıklısı olacaktır. 

New York’ta yeme içme masrafları biraz yüksek olabilir. McDonalds tarzı zincir restoranlarda menüler ortalama 8$, sıradan bir restoranda yemekler ise 18 $ civarındadır. Ancak New York’ta öğrencilerin özellikle gıda alışverişlerini yaptıkları çok büyük marketler bulunmaktadır. Gıda ihtiyaçlarınızı bu marketlerden gidererek yeme içme maliyetlerinizi düşürebilirsiniz.

New York dil okulları için gelen öğrencilere konaklama şekli olarak diğer şehirlerde olduğu gibi aile yanı ve yurt tipi konaklama imkanı sunmaktadır. Aile yanı konaklama ile kahvaltı ve akşam yemeklerini evde yiyerek hem yeme içme maliyetlerinizi düşürebilir hem de Amerikalı ailelerle pratik yapma imkanı bulursunuz. Yurt konaklamalarında ise yeme içme konusunu kendiniz halledersiniz. Çoğu yurdun özel mutfağı bulunmaktadır ve yemeğinizi burada kendiniz yapabilirsiniz. Yurtta paylaşımlı odada kalarak konaklama maliyetinizi de düşürebilirsiniz. Bununla beraber yurtların merkeze olan ve okullara olan mesafesi çok kısadır. Böylelikle ulaşım maliyetlerinizi de düşürebilirsiniz.

New York dil eğitimi alan öğrenciler için çok ucuz bir şehir olmamakla beraber yaşam giderlerinizi sizin faaliyetleriniz belirleyecektir. New York’ta dil eğitimi alan bir öğrencinin ortalama yeme içme, konaklama ve ulaşım masrafları 1500 – 2000 $ civarında olacaktır.

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim