Work and Travel Fiyatları ve Ücretlendirmeler

Work and Travel ücretleri öğrencilerin en çok merak ettiği konulardan bir tanesidir. WAT Programına katılım ücretleri öğrencinin program kayıt tarihine, dil seviyesine ve verdiği danışmanlık hizmetlerine göre şirketten şirkete değişiklik göstermektedir. Programa kayıt olunan dönem doğrultusunda erken kayıt indirimi, grup indirimi, dil ve ingilizce yeterlilik indirimi gibi promosyonlardan faydalanmanız mümkündür.

Work and Travel programının Program ücreti, vize ücreti, SEVIS ücreti, gidiş dönüş uçak bileti ücreti ve cep harçlığı olmak üzere toplamda 6 farklı kalemde özetleyebileceğimiz ödemesi bulunmaktadır. Grand Yurtdışı eğitim olarak 2023 Work and Travel fiyatlarını 7 kalem ve 8 başlık altında sizler için özetledik. Aşağıda yer alan ücretlendirmeler hakkında sık sorulan sorulara ve içeriklere göz atarak detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

 • Work and Travel için Ne Kadar Para Gereklidir ?
 • Work and Travel 2023-2024 Paketlerimiz ve Ücretleri ?
 • Work and Travel Başvuru Ücretleri Neleri Kapsar ?
 • Work and Travel Uçak Bileti Ücreti ?
 • Work and Travel Pasaport Bedeli ?
 • Work and Travel için Ne Kadar Cep Harçlığı Gereklidir ?
 • Work and Travel Ne Kadar Para Kazanırım ?
 • Work and Travel Program Ücreti Taksitlendirmesi Nasıldır ?

Work and Travel için Ne Kadar Para Gereklidir ?

Grand International tarafından Work and Travel programına katılım sağlayacak olan öğrencilere üç farklı alternatifte program seçeneği sunulmaktadır. Bu seçenekler ve detayları aşağıdaki şekildedir ancak öncelikle sizlere kalem kalem masraflarınızın neler olduğunu aşağıdaki şekilde açıklayalım..

 1. Work and Travel program ücreti: 2024 yılı için program ücretimiz $3200- $3600 şeklindedir. İşinizin ayarlanması, resmi çalışması belgeleriniz, konaklama organizasyonunuz, sigorta ve danışmanlık bedeli karşılığı ödenen ücrettir. Program ücreti kayıt olduğunuz tarihe göre değişiklik gösterir.
 2. Pasaport Ücreti: 2023 yılı için pasaport defter ücreti 501,00 TL'dir. Work and Travel programına katılım sağlayacak olan 25 yaş altı öğrencilerin harçsız olarak yani sadece defter bedeli ödemek kaydıyla pasaport alma hakkı bulunmaktadır. 
 3. SEVIS ücreti : Amerika’dan gerekli resmi çalışma evraklarınız geldikten sonra öğrenci takip sistemi olan SEVP kaydınız ve SEVIS ödemeniz yapılmaktadır. I-901 – (Student and Exchange Visitor Information System) yani SEVIS ücreti ise $35’dir.
 4. Vize Ücreti : $185'dır. Work and Travel Programı katılımcıların ABD Konsolosluğuna ödeyeceği vize randevu bedelidir.
 5. Uçak bileti: Vize’den onay aldıktan sonra uçak biletinizin alınması gerekecektir. ABD’ye gidiş dönüş uçak bileti maliyeti gideceğiniz tarih ve lokasyona göre $600 ile $1000 arasında değişiklik göstermektedir. Uçak biletini kendiniz almanız durumunda kesinlikle promosyon biletleri tercih etmeyiniz. Work and Travel programına katılan öğrenciler için Grand International tarafından özel fiyat alınarak esnek bilet temini yapılmaktadır. Bu biletlerde aynı segment yani fiyatta değişiklik ücretsiz olup farklı segmentlerde yer olması durumunda $150 civarında bir bedel karşılığı tarih ve havalimanı değişikliği imkanı sunulmaktadır.
 6. Cep Harçlığı : Gideceğiniz lokasyon ve Konakla ücreti doğrultusunda sizi en az 2 hafta idare edecek bir miktarı yanınızda götürmeniz gerekmektedir. Bu noktada $750 ile $1000 arasında bir cep harçlığı almanız tavsiye edilir.

Work and Travel Fiyatları ve Ücretleri 2024 Güncel

Work and Travel programına katılacak olan öğrencilerin 2024 yılı için masrafları ve bu masrafları hangi takvimde ödeyeceklerine ait tablo aşağıdaki şekildedir. 

Program Ücreti: $3200-3600En geç 01 Şubat 2024'e kadar 
SEVIS Ücreti: $35En geç 01 Şubat 2024'e kadar 
Vize Ücreti: $185En geç 01 Şubat 2024'e kadar 
Uçak Bileti: $600-10001 Mart - 1 Haziran 2023 arası
Cep Harçlığı: $1000Amerikaya Giderken
Pasaport Ücreti: 501 TL01 Ocak 2024'e kadar 

Work and Travel 2024 Fiyatları ve Program Ücretleri

Kayıt tarihine göre Work and Travel 2024 program ücretimiz şu şekildedir.

1. Dönem Kayıt Tarih Aralığı15 Temmuz - 15 Ağustos 2024$3200Erken Kayıt Dönemi
2. Dönem Kayıt Tarih Aralığı15 Ağustos - 30 Eylül 2024$3300Erken Kayıt Dönemi
3. Dönem Kayıt Tarih Aralığı01 Ekim - 31 Ekim 2024$3400Normal Sezon
4. Dönem Kayıt Tarih Aralığı01 Kasım - 01 Aralık 2024$3500Yarı Yoğun Sezon
5. Dönem Kayıt Tarih Aralığı01 Aralık - 31 Aralık 2024$3600Yüksek Sezon

Work and Travel 2024 fiyatları ve program ücretleri hakkında daha detaylı bilgi almak için buraya tıklayınız.

 

Her şey Dahil Gold Placement Program ücreti : $4250 - 4500 (2024 yılı için mevcut değildir)

2024 yazı için hiçbir öğrencinin programı Gold Placement olarak organize edilemeyecektir. 

Work and Travel programına katılım için cep harçlığınız dışında bütün masrafların dahil edildiği paket türüdür. Bu paket bir çok öğrenci tarafından en fazla tercih edilen seçenektir. Gold Placement program türüne dahil olan hizmetlerimiz aşağıdaki şekildedir :

 • $500 Ön kayıt ücreti
 • İş seçimi ve yerleşimi beraberinde konaklama organizasyonunun yapılması
 • Vize başvurunuzda gerekli olan DS-2019 (J1) formunun temin edilmesi
 • DS 160 ve SEVIS işlemlerinin yapılması
 • Program süresince geçerli ferdi ve kaza sigortası
 • Gidiş-Dönüş esnek uçak bileti
 • Vize danışmanlığınızın yapılması
 • SEVIS ücreti
 • Danışmanlık ve Aracılık bedeli
 • 4 Aşamalı uyum oryantasyonu
 • Sosyal güvenlik numarasının alınmasında yardım.
 • 7/24 bireysel ve sponsor danışmanlığı

*** Cankurtaran olarak çalışacak olan öğrencilerin yukarıda belirtilen masraflar dışında $100-250 aralığında redcross sertifika ücreti bulunmaktadır. ve bu ücret program ücretine dahil değildir.

 Full Placement Program Ücreti: $3200- $3600

İş yerleşimi ve konaklamanın Grand International tarafında ayarlanmakta olduğu paket türümüzdür. Vize- Sevis ücreti ve Gidiş-Dönüş uçak bileti masrafları öğrenci tarafından karşılanmaktadır.

 • İş yerleşimi, konaklama organizasyonun yapılması
 • $500 Ön kayıt ücreti
 • J-1 vize başvurusu için gerekli olan ds-2019 formu
 • DS-160 ve SEVIS işlemlerinin yapılması
 • Program süresince geçerli ferdi ve kaza sigortası
 • Program katılım ücreti
 • Vize danışmanlığınızın yapılması
 • 4 Aşamalı uyum oryantasyonu
 • Sosyal güvenlik numarasının alınmasında yardım.
 • 7/24 bireysel ve sponsor danışmanlığı
 • Danışmanlık bedeli

*** Cankurtaran olarak çalışacak olan öğrencilerin yukarıda belirtilen masraflar dışında $100-250 aralığında red-cross sertifika ücreti bulunmaktadır. ve bu ücret program ücretine dahil değildir.

Self Placement Program Ücreti: $2600-$2800

Work and Travel programına katılacak olan öğrencinin çalışmakta olduğumuz sponsorlar tarafından onaylanması halinde iş ve konaklamalarını kendilerinin bulduğu, Grand tarafından sadece gerekli belgelerin temini , vize randevu işlemi ücreti ve danışmanlığının yapıldığı randevu türüdür.

 • J-1 vize başvurusu için gerekli olan ds-2019 formu
 • $500 Ön kayıt ücreti
 • DS-160 ve SEVIS işlemlerinin yapılması
 • Program süresince geçerli ferdi ve kaza sigortası
 • Program katılım ücreti
 • Vize randevusunun ayarlanması
 • 4 Aşamalı uyum oryantasyonu

Self-Placement için çok sınırlı kontenjanımız bulunmaktadır. Self-Placement programına kayıt olan öğrencilerin sponsor kuruluşun kendisi ve işletmesinden talep ettiği belge ve dökümanları zamanında ve eksiksiz ulaştırması hayati önem arz etmektedir ve bu katılımcının sorumluluğudur. Bu noktada yaşanabilecek olumsuzluklardan Grand Interantional sorumlu değildir. Bütün paket programlarında Grand Internatıonal'in sunduğu danışmanlık hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanmaktasınız.

Work and Travel Başvuru Ücretleri Neleri Kapsar

Grand International tarafından alınan ücretler öğrencinin başvurduğu pakete göre değişiklik göstermektedir. Genel olarak öğrencinin işe yerleşimi, J1 çalışma belgesinin alınması, sağlık sigortası , Amerika ve Türkiye'de iken vermiş olduğu danışmanlık hizmeti kapsamında alınan ücrettir. 

Öğrencinin Amerika'ya seyahatı ve iş yerine varışı süresince yapacağı harcamalar, Amerika'da kaldığı süre boyunca yemek ve konaklama gibi ücretler Türkiye'de ödenen program ücretleri kapsamında değildir. Yemek ve konaklama masrafları öğrenci tarafında çalışmaya başlandıktan sonra haftalık ya da iki haftada bir şeklinde maaşından düşülmektedir.

Program maliyeti kayıt olduğunuz takvime göre değişiklik göstermektedir. Özellikle şirket ücreti yani program ücreti work and travel işlerinde placement seçeneğimize göre ve kayıt tarihine göre farklılık göstermektedir.

Work and Travel Uçak Bileti Ücreti 

Uçak bileti work and travel masrafları konusunun en önemli noktalarında biridir. Bir çok Work and Travel öğrencisi uyguna gelmesi adına promosyon yani değişikliği olmayan cezalı biletlerden almaktadır. Bu program kapsamında Grand International tarafından alınan uçak biletleri hem gidiş hem de dönüşte esbek yani aynı fiyat ve sınıfta ücretsiz tarih değişikliği yapılabilecek şekilde alınmaktadır. Bu konuda bütün öğrencilere esnek bilet satın almasını tavsiye ediyoruz.

Work and Travel 2023 Pasaport Bedeli

Eğer 25 yaş altında ve aktif öğrenciyseniz pasaport çıkarma işlemi sizler için maliyet olarak çok çok daha uygun olacaktır. Pasaport çıkarmak için devlete ödenen 2 adet ücret bulunmaktadır. Bunlardan biri defter bedeli diğeri ise kaç yıllık pasaport istediğinize göre değişiklik göstermekte olan harç bedelidir. 

25 yaşını doldurmamış olan öğrenciler harçtan muaftır. 2023 yılı defter ve harç bedelleri aşağıdaki şekilde olup work and travel programına katılacak olan öğrenciler bu bedellerden yalnızca defter bedelini ödemektedir.  Pasaport bedelleri 2023 yılı için aşağıdaki şekilde olup, pasaport çıkarma işleminin nasıl yapıldığı hakkında bilgi almak için buraya tıklayınız.

2023 YILI PASAPORT HARÇLARI VE DEFTER ÜCRETLERİ

SÜREHARÇ BEDELİDEFTER BEDELİTOPLAM TUTAR
6 Ay1.034,55 TL501,00 TL1.535, 55 TL
1 Yıl1.521,45 TL501,00 TL2.013,45 TL
2 Yıl2.496,15 TL501,00 TL2.970,15 TL
3 Yıl3.507,75 TL501,00 TL4.008,75 TL
3+ Yıl4.943,25 TL501,00 TL5.444,25 TL

Yeni yıl itibariyle ortalama her yıl %10-50 arası zam gelmektedir.

Work and Travel için Ne Kadar Cep Harçlığı Almam Gerekir ?

Bir çok öğrenci tarafından en merak edilen konulardan biri olan Work and Travel'a giderken yanına alacağı cep harçlığı tutarı konusu gidilen lokasyon ve ihtiyaca göre değişiklik gösteren bir noktadır. Önerilen tutar olarak $1000 tavsiye edilmektedir ancak bu konu gideceğiniz işyerinde ne kadar sürede çalışmaya başlayacağınız ve işe başladıktan sonraki ilk maaşınızı alana kadar ki süreçte ulaşım, depozito, kira, yemek ve gündelik harcamalar gibi ödemelerinizin toplamı kadar bir rakamı cep harçlığı olarak yanınıza almanız gerekmektedir.

Yukarıdaki özetimizden de anlayacağınız üzere 2024 yılı için cep harçlığı dahil ortalama $4750-5000 bir fiyat çıkmaktadır. 3 Aylık bir çalışma sonucu ortama elde edilecek gelir tutarın $9000 civarıdır.

Work and Travel Program Ücreti Taksitlendirmesi Nasıldır ?

Work and Travel programına kayıt olduğunuz aya bağlı olarak program ücretini Mart ayı sonuna kadar taksitli bir şekilde ödemeniz mümkündür. Yani programa başvuru yaptığınızda Amerika'ya gitmeden 3 ay önce mutlaka bütün ödemelerinizin bitmiş olması gerekmektedir.

Work and Travel programında aylık taksitler halinde ücretinizi ödeyebileceğiniz gibi dilerseniz işlemleriniz doğrultusunda ödeme de yapabilirsiniz. Örneğin; ilk aşamada kayıt ücreti olarak $500 dolar alınmaktadır. İkinci olarak iş yerleşiminiz gerçekleştiği ve sözleşmeniz getirtildiği an $2000 daha ödeme yapmanız gerekmektedir. Son olarak çalışma belgeleriniz getirtilip vize randevunuz planlandığı anda kalan tutarı ödeyebilirsiniz.

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim