YENİ ZELANDA’DA DİL EĞİTİMİ ALMAK

Yurtdışında İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler hem eğitim ve yaşam giderlerinin daha düşük maliyetli olmasını istemekte hem de alışılmışın dışında yeni yerler görmek istemektedirler. Yeni Zelanda bu noktada öğrenciler için iyi bir alternatif olmaktadır. Bunun yanı sıra Yeni Zelanda 14 hafta ve üzeri dil eğitimi alan herkese haftalık 20 saat çalışma izni vermektedir. Doğal güzellikleri, sıcakkanlı halkı, kaliteli İngilizce dil eğitimi, büyük ve sakin şehir merkezleri ile Yeni Zelanda, yurtdışında dil eğitimi almak isteyenler için doğru bir seçenektir.

Yeni Zelanda’da Dil Eğitimi

Güney Yarımküre’de yer alan Yeni Zelanda’da iklimler ülkemizin tam tersidir. İklim genellikle ılımandır. Para birimi olan Yeni Zelanda Doları, Türk Lirası karşısında Amerikan Doları’na göre daha düşük bir değere sahiptir. Yeni Zelanda’nın İngilizce dil eğitimi için tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri budur. Ülkenin resmi dilleri İngilizce ve Maorice’dir. Nüfusun büyük bir kısmı İngilizce konuşmaktadır. Yeni Zelanda’da refah düzeyi ve ekonomik seviye oldukça yüksektir. Bununla beraber ülke eğitime çok önem vermektedir. Yeni Zelanda’da dil kursları New Zealand Qualifications Authority tarafından denetlenmektedir. Büyük şehirlerde göçmen nüfusu fazladır. İngilizce’yi tam anlamıyla öğrenmek isteyenler için küçük şehirler ülkenin yerlileriyle pratik yapma şansı açısından daha faydalı olacaktır.

Yeni Zelanda Dil Okulu

Yeni Zelanda hükümetinin dil okulu için gelen öğrencilere çalışma izni vermesi ülkenin dil eğitimi için tercih edilmesinin başlıca sebeplerindendir. Part time çalışan öğrenciler aylık yaşam giderlerinin neredeyse hepsini bu şekilde karşılayabilmektedirler. Bununla beraber Yeni Zelanda muhteşem doğal güzellikleri ve skydiving, bungee jumping gibi ekstrem sporları barındırması gibi sebeplerle dünyanın her yerinden birçok insanı çekmektedir. Ülkede gezilip görülmesi gereken çok sayıda doğa harikası bulunmaktadır ve Yeni Zelanda’ya dil eğitimi için gelen öğrenciler bu ülkede asla sıkılmayacaklardır.

Yeni Zelanda Dil Kursu Tipleri

Yeni Zelanda’da İngilizce dil eğitimi almak isteyen öğrenciler başlangıç seviyesinden iş hayatı için İngilizce’ye kadar çok çeşitli alanlarda dil kursları bulabilirler. Genel ve yoğun İngilizce programları 1-52 hafta arasında değişmekte olup sıfırdan İngilizce öğrenmek isteyenler için uygundur. Kariyerinde ilerlemek isteyenler için mesleki İngilizce kursları mevcuttur. Ayrıca diğer ülkelerde olduğu gibi TOEFL, IELTS sınavlarında başarılı olmak isteyen öğrenciler için de seçenekler mevcuttur. Kurs ücretleri seçeceğiniz kurs tipine ve süresine göre farklılık göstermektedir.

Yeni Zelanda Dil Okulu Fiyatları

Yeni Zelanda’da anlaşmalı olduğumuz LSI ve Kaplan International dil okulları Auckland şehrinde bulunmaktadır. Yeni Zelanda dil okulu fiyatları tercih edeceğiniz okula ve programa göre değişmekle birlikte 4 haftalık genel İngilizce kursları 700 – 1000 $ arasında değişmektedir. Yeni Zelanda dil okulu fiyatları, konaklama ve diğer maliyetler hakkında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yeni Zelanda’da Konaklama

Yeni Zelanda’da konaklama seçenekleri öğrencilerin isteklerine ve bütçelerine göre değişmektedir. Aile yanı konaklama ve öğrenci yurtları öğrencilerin en çok tercih ettikleri seçeneklerdir. Aile yanı konaklamada tek ya da çift kişilik odalarda kalabilirsiniz. Haftalık ücretlere kahvaltı ve akşam yemekleri dahildir ve öğrenciler için bu büyük bir avantajdır. Öğrenci yurtlarında paylaşımlı odalarda kalırsınız. Sosyalleşmek ve dil pratiği yapmak isteyen öğrenciler için yurtlar ideal seçeneklerdir. Bunların dışında şehirlerine alışan öğrenciler bir süre sonra ortak apartman dairesi tutmaktadırlar. Bu dairlerde internet bağlantısı ve çoğu mutfak malzemesi yer almaktadır.

Yeni Zelanda Öğrenci Vizesi

Yeni Zelanda öğrenci vizesi alabilmek için gerekli belgeler; pasaport, Yni Zelanda’daki eğitim kurumunuzda alınmış bir kabul mektubu, diploma ve transcript, öğrenci vize başvuru formu, vize ücretinin ödendiğine dair dekont, eğitim ücretinin ödendiğine dair dekont, ülkede kalacağınız süre içnde yaşam giderlerinizi karşılayacağınıza dair maddi kaynağınızın olduğunu kanıtlayan belge, banka hesap cüzdanı, sağlık raporu.

Yeni Zelanda’da Yaşam

Yeni Zelanda Yaşam

Yeni Zelanda’nın İngilizce dil eğitimi için tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri yaşam giderlerinin diğer ülkelere kıyasla daha düşük olmasıdır. Öğrenciler için çalışma izni verilmesi de öğrencilerin kendi masraflarını karşılayabilmesinde önemli bir rol oynar. Öğrenciler için haftalık olarak kira ve zorunlu harcamaları 250 dolar civarında iken, diğer harcamaları 200 dolar civarında olacaktır.

Ulaşım olarak şehir içlerinde sadece otobüsler kullanılmaktadır. Ancak ülkenin nüfusu kalabalık olmadığı için otobüsler yeterlidir. Christchurch şehri ülkeye dil eğitimi için gelmiş öğrencilerin en çok tercih ettikleri şehirdir. Şehir kayak merkezlerine 1 saat uzaklıktadır, atmosferi ve yeşil alanları sebebiyle Garden City olarak anılmaktadır. Ülkedeki bir diğer popüler lokasyon Wellington’dır. Auckland şehri ise çok fazla dil okulunu barındırması ve ulaşım sorunu olmaması sebebiyle en çok tercih edilen şehirlerden biridir. Macera tutkunları için Queenstown şehri hem dil öğrenmek hem eğlenmek için çok uygundur.

Yeni Zelanda’da dil eğitimi alan öğrencilerin yaşam giderleri diğer ülkelere kıyasla çok daha düşük olacaktır. Bunun yanı sıra birçok sosyal ve kültürel aktivite bulabilecekleri Yeni Zelanda öğrenciler için son derece güvenilir ve tercih edilesi bir lokasyondur.

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim