Auckland’da Dil Eğitimi Alabileceğiniz Okullar

LSI

LSI

Yeni Zelanda’nın şehirleşme hayatı en gelişmiş şehri olan Auckland yemyeşil bir adanın üzerine kurulmuş Hauraki Körfezi’nde bir şehirdir. Şehir Pasifik ve Tasman Denizi arasında volkanik bir bölgede bulunmaktadır. Yelkenlinler şehri olarak anılan Auckland’da Waitemata Limanı ve Hauraki Körfezi’nde binlerce tekne demirlemiştir. Muhteşem manzarasının ve doğal güzelliklerinin yanı sıra Yüzüklerin Efendisi filmlerinin Yeni Zelanda’da çekilmiş olması ülkenin popülerliğini oldukça arttırmıştır.

Auckland dünyanın en yaşanabilir şehirlerinden biridir. Yemyeşil doğası, doğal güzellikleri ve sakin hayatı ile Auckland her yıl binlerce ziyaretçi ağırlamaktadır. Yerel halkı son derece sıcak ve samimi olan şehirde kültür – sanat, gezi, spor ya da müzik alanlarında yapacak çok fazla aktivite bulabilirsiniz. Subtropikal iklime sahip olan Auckland’da doğa yürüyüşleri yapabilir, muhteşem güzellikteki plajlarının keyfini çıkarabilir, yelken gezisi yapabilir ya da şehrin kültür – sanat etkinliklerinde vakit geçirebilirsiniz. Auckland doğal güzellikleri, eğlence imkanları, yaşam maliyetlerinin diğer ülkelere oranla daha düşük olması ve güvenilir bir şehir olması itibariyle her yıl dil eğitimi için dünyanın dört bir yanından öğrenciler ağırlamaktadır.

Yeni Zelanda’nın en büyük şehri olan Auckland son derece kozmopolit bir yapıya sahiptir. Ülkenin ticaret ve finans merkezi olan Auckland aynı zamanda Yeni Zelanda’nın en kalabalık şehridir. Yeni Zelanda’nın en gelişmiş bölgesi olan Auckland şehir merkezi birçok dil okuluna da ev sahipliği yapmaktadır. Yeni Zelanda dil okulu ücretleri ve yaşam maliyetleri İngiltere ve Amerika ile kıyaslandığında daha uygun olduğu için Auckland İngilizce dil eğitimi için son yıllarda öğrenciler arasında popülerleşmeye başlamıştır.

Auckland Hakkında İlginizi Çekebilecek Diğer İçerikler

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim