Work and Travel programına katılım sağlayacak olan tüm öğrencilerin program kapsamında haklarını ve yaşayabilecekleri bir mağduriyet durumunda nereyle iletişime geçileceğini bilmesi gerekmektedir. Bu kapsamda ABD konsolosluğu tarafından insan kaçakçılığı ve Amerika'daki haklarınızın yazılı olduğu bir kitapçık hazırlanmıştır ve programa katılan tüm öğrencilerin bu kitapçığı vize randevusu öncesinde incelemesi gerekmektedir. ABD Konsolosluğu’nun gerçekleştirdiği acente eğitimlerinde tüm vize başvuru sahiplerinin bu belgeyi okuyarak vize görüşmesine gelmeleri gerektiği vurgulanmıştır. 

  • Belgenin içeriği konusunda sizlere vize görüşmeniz sırasında soru sorulacaktır. Bu yüzden kitapçığı okumanız, bu belgenin içeriğiyle ilgili vize görüşmesinde gelebilecek sorulara rahat şekilde cevap verebilmeniz için çok önemlidir. Ayrıca belgedeki bilgilendirmeleri daha iyi anlayabilmeniz açısından Türkçe versiyonunu da aşağıda bulabilirsiniz.
  • Amerika'da bulunduğunuz esnada çalışan olarak haklarınızı bilmeniz ve haksız bir muamele ile karşılaştığınızda nereyle iletişime geçeceğinizi bilmeniz de hayati derecede önemli bir detaydır. 
  • Vize esnasında genellikle kitapçığı okuyup okumadığınız ve kitapçılığın ne hakkında olduğu sorulmaktadır. Buna ‘Yes I red it. It is about my rights in the US. There are some numbers in the book which I need to call in case of emergency’ şeklinde bir cevap vermeniz yeterli olacaktır.

Kitapçığı indirip incelemek için buraya tıklayınız. 

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim