Avustralya İngilizce dil eğitimi ve yurt dışı eğitim konusunda akla ilk gelen ülkelerden biridir. Avustralya'da alacağınız dil eğitimi ve sertifika programları, uluslararası iş tecrübesi kazanmanıza ve kariyerinize değer katmanıza olanak tanır. İş hayatında başarınızı taçlandıracak sizi diğerlerinden ayıracak olan şey, alanınızda deneyim kazanmak ve bu deneyimi sertifikalarla belgelemektir.

Pazarlamadan finansa, turizmden işletmeye kadar birçok alanda katılabileceğiniz programlarla, Avustralya sertifika programı deneyim kazanmanıza yardımcı olur.

VET (Vocational Education Training ) veya TAFE eğitim programı olarakta bilinen bu programlara katılım için en az orta üstü seviyesinde ingilizce bilgisi gerekmektedir. Bu da IELTS 5,5 ya da 5 puan seviyesine eşdeğerdir.

Sydney, Melbourne, Perth, Brisbane ve Adelaide gibi büyük şehirlerdeki programlara katılarak kariyerinizi geliştirebilir ve iş dünyasında öne çıkabilirsiniz. Avustralya’daki sertifika ve diploma programları hakkında daha daha bilgi ve ayrıntıya ulaşmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Katılım Şartları Nelerdir?

Avustralya sertifika diploma programlarına katılım için adayların bazı kriterleri karşılaması gerekir. Bunlar kısaca şu şekildedir:

Yaş: Avustralya sertifika programlarına katılım için en az 18 yaş ve üstü olmak gerekir. Üst yaş sınırı yoktur.

Dil Yeterliliği: Avustralya diploma programlarına kabul için katılım sağlayacağınız programa göre yeterli İngilizce seviyesine sahip olmanız gerekir. Birçok program için IELTS 5 ve üstü bir İngilizce dil yeterliliğine sahip olan adaylara kolayca kabul alınır. Eğer dil seviyeniz yetersiz ise şartlı kabul alınarak önce dil okulunda gerekli dil eğitimini alıp, yeterli dil seviyesine erişildiğinde ise diploma programına başlanabiir.

Eğitim Seviyesi: En az lise mezunu olmak. Önlisans ve Lisans eğitimi alan ya da mezun adayların vizeden onay oranı daha yüksektir.

Amaç ve Niteliksel Uygunluk: Avustralya'da sertifika programına katılım amacınızın mantıklı ve makul olması gerekir. Bu eğitimin nasıl bir fayda sağlayacağı ve kariyerinize etkisini net olarak belirtilmelidir.

Kimler Tercih Etmelidir?

Avustralya'da sertifika programları, kısa sürede bir alanda beceri geliştirmek ve kariyer yapmak isteyenlere yöneliktir.

 • Meslek Değiştirmek İsteyenler: Farklı bir sektöre geçmek isteyen bireyler, hızlı bir şekilde belirli beceriler kazanmak için sertifika programları tercih edebilir.
 • Hızlı ve Pratik Eğitim Almak İsteyenler: Kısa süreli ve yoğun eğitimler arayan bireyler sertifika programlarını tercih edebilirler. Bu programlar daha kısa süreli ver odaklıdır
 • Kariyerine yeni beceriler eklemek isteyenler: Mevcut kariyerine ek beceriler kazanmak işlerinde ilerlemek isteyen profesyoneller sertifika programlarına başvurabilirler.
 • Daha uygun maliyetli bir eğitim isteyenler: Lisans veya yüksek lisans programlarına göre genellikle daha ekonomik olan sertifika programları, bütçe dostu bir eğitim sunar.
 • Yurtdışında eğitim almak isteyenler: Uluslararası öğrenciler, Avustralya’da sertifika programlarını tercih ederek belirli becerileri geliştirebilir ve aynı zamanda ülke kültürünü deneyimleyebilirler.
 • Hızlı işgücü girişi isteyenler: Belirli bir meslek dalında hızlı bir şekilde işgücüne katılmak isteyenler için sertifika programları pratik beceriler kazandırabilir ve iş bulma sürecini hızlandırabilir.
 • Kendini geliştirmek isteyen bireyler: Bireyler, genel olarak kişisel gelişim ve ilgi alanlarını genişletmek istediklerinde sertifika programlarını düşünebilirler.

Bu programlar genellikle belirli bir sektörde ihtiyaçlara yönelik olup, mezunların hızlı bir şekilde işgücüne kazandırmayı amaçlar. Tercih edilecek sertifika programı, bireyin kariyer hedefleri ve ilgi alanlarına uygun seçilmelidir.

Avustralya'da Çalışma İzni ve Eğitim

13 hafta ve daha uzun süreli eğitim alan öğrencilere, 2023 temmuzunda alınan bir kararla haftada 24 saat çalışma izni verilmiştir. Ayrıca tatil günlerinde tam zamanlı çalışma izinleri de mevcuttur. Öğrenciler genellikle saatlik ücreti 16-25 AUD dan başlayan fiyatlarla kolaylıkla iş bulmaktadır.

 Sertifika ve Diploma Eğitimine Katılabileceğiniz başlıca bölümler

 • IT(Informatıon Tecnology)
 • Project Management
 • Communication
 • Marketing
 • International Business
 • Business Management
 • International Trade and Commerce
 • Social Media Marketing
 • Leadership and Marketing
 • Hospitality
 • Culinary Arts and Cookery

Başlangıç ve Kabul Tarihleri

Her okulun başvuru dönemi farklık gösterir ve çoğu okul aylık başvuruları kabul etmektedir. Bazı okullar yılda iki kez başvuruları alır, bu da bahar ve güz dönemlerinde programa kayıt imkânı sağlar. Öte yandan bazı okullar yılda dört kez başvuruları açar. Arzu ettiğiniz programı seçtikten sonra danışmanlarımızla görüşerek başvuru sürecinizi planlayabilirsiniz.

Avustralta diploma programları başvuru yapacağınız eğitim kurumu ve program tipine göre farklılık gösteren kabul dönemlerine sahiptir.

Avustralya Sertifika Programları Süresi

Bu programlar genellikle 3, 6, 12 veya 24 aya kadar sürer ve sertifika veya diploma olarak sunulur. Diploma ve advanced diploma programları, seviye olarak lisans eğitiminin birinci ve ikinci yılına karşılık gelmektedir.

Sertifika Programının Avantajları

 • Avustralya’daki sertifika programları, öğrencilere iş dünyasında ihtiyaç duyulan pratik bilgileri sunarak iş hayatına hazırlar. Programlar, esnek başlama tarihleri ve yıl içinde 2 - 6 kez gerçekleşen başlangıç imkanları ile öne çıkar.
 • Öğrencilere, her hafta 24 saat çalışma izni verilir ve böylece aylık masraflarını karşılayabilirler. Çalışma ücreti genellikle saatlik 18-30 AUD arasındadır.
 • Avustralya sertifika programlarının içerikleri, uluslararası iş dünyasının ihtiyaç ve talepleri gözetilerek oluşturulmuştur. Programları yönlendiren eğitmenler, iş dünyasının önde gelen profesyonelleridir ve pratik bilgileri doğrudan uygulamaya dönük bir şekilde aktarırlar.
 • Üniversiteden mezun olan öğrenciler, iş hayatına atılmadan önce bir senelik diploma programı ile yurtdışı deneyimi kazanabilir ve İngilizcelerini daha ileri bir seviyeye taşıyabilirler. IELTS 5,5 seviyesi ile diploma ve sertifika eğitime başlayabilirler ve program sonunda İngilizce seviyesi IELTS 7,5 seviyesine kadar yükselebilir.
 • Programlar, gündüz akşam ve hafta sonu gibi farklı zaman dilimlerinde düzenlenebilir. Bu sayede farklı saat dilimleri için iş planlaması yapabilirsiniz.
 • Hızlı bir şekilde belli bir alanda mesleki eğitim almak isteyenlerin kısa sürede donanım sahibi olmasını sağlar
 • Programlara katılmak için lise mezunu olmak yeterlidir. Tercih edilen program türüne göre sonrasında üniversiteye devam edilebilir ve dersler saydırılabilir.

Sertifika Programı Fiyatları ve Ücretler

Avustralya'da diploma programlarına başvuru ve eğitim ücretleri, programın türüne, süresine, yerel veya uluslararası öğrenci statüsüne ve seçilen eğitim kurumuna göre değişiklik gösterebilir. Ayrıca, yaşanılan şehir, eğitim veren kurumun üniversite veya VET sınıfında olup olmaması gibi faktörler de fiyatları etkileyebilir.

Avustralya’da ortalama 4-5 bin Avustralya dolarından başlayan fiyatlarla çok kapsamlı bir programa katılım sağlamak mümkündür. Programlar ve Avustralya da sertifika ve diploma programlarının detaylarına ve güncel fiyat bilgisine aşağıda erişebilirsiniz.

 • Avustralya Greystone College Marketing Diploma ve Sertifika programı fiyatları: 
 • Avustralya Greystone College Business Diploma ve Sertifika programı fiyatları:
 • Avustralya Greystone College Lidership and Innovation Diploma ve Sertifika programı fiyatları: