Sağlık sigortaları sponsor kuruluş aracılığı ile Work and Travel USA katılımcısı öğrencilerine Amerika’da çalışma süresi boyunca geçerli olacak şekilde yaptırılmaktadır.

$250.000 kapsamlı sigorta COVID-19'da dahil, acil hastane masraflarını karşılamaktadırlar ancak diş, estetik ve psikolojik danışmanlık, kronik hastalıklar, tekerlekli araçlarla yapılan kazalar gibi tedavileri karşılamamaktadır. Örneklendirmek gerekirse, bisiklet sürerken düşüp kolunuzu kırarsanız, sigortanız bunun masraflarını karşılamayabilir. Astım, şeker hastalığı vb. rahatsızlıklarınızdan kaynaklanan tedavi ihtiyaçlarınızda sigortanız kapsam dışındadır. Kapsam dışı durumlar için sigorta şirketiniz ile görüşüp ek sigorta yaptırabilir ya da sigortanızı uzatabilirsiniz. 

WISE Öğrencilerine sigorta bilgileri belgeleri arasında, ERDT öğrencilerine e mail olarak Grand tarafından, DGE öğrencilerine sponsor tarafından ve sponsorun web sitesinde, Intrax öğrencilerine ise Intrax online hesaplarında Resources alanında sigorta bilgileri sağlanmaktadır. Lütfen programa başlamadan önce sigorta bilgilerinize erişip detaylarını inceleyiniz ve bu bilgileri anında erişebilmeniz için telefonunuza kaydediniz.

Sağlık hizmeti almak isteğinizde konuşabilecek ve hareket edebilecek durumdaysanız 911 i değil öncelikle sigorta şirketinizi arayarak kendinizi tanıtıp ardından en yakın anlaşmalı sağlık kurumunun adını ve adresini alıp buraya gitmelisiniz. Bu durumda hastanelerin çoğu sizden tedavi masrafı almayacaktır. Ancak sigortalı da olsanız, hastanede “co-pay” adında bir ödeme yapmanız gerekecektir. Bu ödeme genellikle 50-100 USD civarında olur. Acil bir tıbbi müdahaleye ihtiyacınız olursa, doğrudan 911 arayıp yardım isteyiniz.

Sigorta kapsamınız hakkında detaylı bilgiyi sponsorunuzun resmi web sitesinden ya da sigorta şirketinden alabilirsiniz.

Hangi Hastaneye Gitmeliyim? Hastaneye Nasıl Giderim?

Eğer durumunuz acil değilse ya da kendi olanaklarınızla hastaneye gidebiliyorsanız öncelikle sigorta şirketinizin anlaşmalı olan hastanelerinden birini bulmalısınız. Work and Travel öğrencileri Amerika’nın en yaygın sigorta ağına sahip olan şirketler ile sigortalanmaktadır. 

Hastaneye giderken yanınızda bulunması gerekenler:

  • Sigorta kartınız
  • DS2019 formunuz
  • Pasaportunuz
  • 100-150 USD para ya da kredi kartı

Sigorta kartınızın üzerinde hangi sigorta ağı ile güvence altında olduğunuz yazar. Örneğin “Berkeley Life and Health Insurance gibi”. Yine sigorta kartınızda yazan telefon numaralarını arayarak ya da web sitelerine girerek size en yakın sağlık kuruluşunun yerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

***HATIRLATMA: Bazı sponsorlar ayrı ücrete tabi tutmak koşuluyla Work and Travel USA öğrencilerine daha kapsamlı sigorta yapma olanağı da tanımaktadır.

Sizi Arayalım Whatsapp Grand Yurtdışı Eğitim İletişim